Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 4237
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Samochody dla niepełnosprawnych

Wtorek, 19 lutego 2008, 8:05
Aktualizacja: 14:50
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Samochody dla niepełnosprawnych
Fot. Archiwum
W najbliższym czasie dzięki programowi „Sprawny Dojazd” niepełnosprawni będą mogli zakupić samochody osobowe za 20 procent kwoty. Resztę dofinansuje Państwowy Fundusz Rehabilitacyjny Osób Niepełnosprawnych. Wnioski można składać do końca marca.

W ramach programu „Sprawny Dojazd” osoby niepełnosprawne mogą ubiegać się o dofinansowanie zakupu nowego lub używanego samochodu, zakup i montaż oprzyrządowania do samochodu osobowego oraz pokrycie kosztów uzyskania prawa jazdy kategorii B.

Wnioski na dofinansowanie należy składać do 31 marca bieżącego roku w terenowych oddziałach funduszu. Szerszych informacji udziela Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych przy ulicy Grabowskiego 7. Już pojawili się pierwsi chętni.

– W ubiegłym tygodniu zainteresowała się tym pewna kobieta, spodziewamy się, że chętnych będzie znacznie więcej – powiedziała Kazimiera Gronostaj z KSON.

PFRON na ten cel ma przeznaczyć 150 milionów złotych. Warunkiem skorzystania z pomocy jest posiadanie udokumentowanego statusu osoby niepełnosprawnej oraz zakup samochodu nie starszego niż trzy lata i nie droższego niż 20 tys. euro czyli około 70 tys. zł. Dodatkowo do 31 marca należy złożyć poprawnie wypełniony wniosek o dotację i podpisać zobowiązanie do płacenia, przez pięć lat OC i AC.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
220
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group