Niedziela, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 8539
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Samochód poleasingowy – czy warto?

Wtorek, 22 września 2020, 18:00
Aktualizacja: 18:01
Autor: ts
Polska: Samochód poleasingowy – czy warto?
Fot. ts
Czy kupno dobrego używanego samochodu w czasie pandemii jest czymś trudnym? Okazu-je się, że nie. W grę wchodzą tutaj aukcje poleasingowe – alternatywa nie tylko dla przedsiębiorców.

Zacznijmy od tego, czy warto wybrać samochód poleasingowy. Do najważniejszych zalet (oprócz atrak-cyjnej ceny) aut poleasingowych należy rzetelnie udokumentowana historia serwisowa. Każdy pojazd zanim trafi na aukcje jest dokładnie opisywany i wyceniany przez profesjonalnego rzeczoznawcę.

W tym momencie możemy porównać dwie perspektywy, pierwsza to kupno używanego samochodu od niesprawdzonego sprzedawcy, który może ukrywać uszkodzenia i wady samochodu oraz nie przedsta-wia pełnej historii napraw. Druga natomiast to kupno kilkuletniego używanego samochodu ze spraw-dzonego źródła, z rzetelnie udokumentowaną historią napraw i niższą ceną niż w przypadku ofert pu-blikowanych przez osoby prywatne.

Zatem na odpowiedź, czy warto wybrać samochód poleasingowy, zdecydowanie odpowiadamy – war-to.

Dla kogo aukcje poleasingowe?
Aukcje samochodów poleasingowych to najczęściej przedmiot zainteresowania małych i średnich przedsiębiorców, ponieważ dają one im możliwość zakupu kilkuletniego samochodu w bardzo atrakcyj-nej cenie. Natomiast skorzystać z takiej opcji może każdy, również osoby prywatne. Samochody polea-singowe są świetnym rozwiązaniem dla fanów motoryzacji, którym zależy na dobrym i sprawdzonym pojeździe.

Co warto wiedzieć o aukcjach poleasingowych?
Większość aukcji poleasingowych odbywa się online, nie mamy zatem konieczności wychodzenia z domu i odwiedzania wielu placów. W zależności od aukcji mamy do wyboru możliwość licytacji pojazdu lub po prostu użycia opcji „kup teraz”. Sam udział w licytacji w żaden sposób nie zobowiązuje do zaku-pu samochodu, nie wiąże się również z żadnymi dodatkowymi kosztami.

Na aukcjach poleasingowych użytkownik znajdzie szeroką gamę samochodów. Do wyboru ma zarówno modele osobowe, jak i dostawcze czy ciężarowe. Wiele aukcji poleasingowych oferuje licytację nie tylko samochodów, ale i różnego rodzaju przyczep, maszyn i urządzeń. Taką możliwość oferuje np. serwis Idea Getin Leasing (aukcje.ideagetin.pl), gdzie po zakończeniu licytacji np. pojazdu, klient może także wybrać formę jego finansowania.

Nieprzekonani do aukcji poleasingowych bez trudu mogą odwiedzić serwisy aukcyjne i sprawdzić do-stępne marki. W przypadku wątpliwości i pytań mogą skorzystać z profesjonalnego doradztwa Idea Getin Leasing. Każdy z pojazdów można też obejrzeć na placach poleasingowych IGL (np. w Kątach Wrocławskich, Pietrzykowicach, Słomczynie).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
100%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
399
Tak
11%
Nie
83%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group