Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 7510
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Sami zbudują przychodnię marzeń

Piątek, 21 maja 2010, 13:50
Aktualizacja: Niedziela, 23 maja 2010, 8:29
Autor: KAM
Gryfowscy radni podjęli uchwałę o budowie własnego ośrodka zdrowia. Mają już nawet działkę. Chcą ściągnąć specjalistów, do których mieszkańcy niezadowoleni z usług szpitala w Lwówku, nie mogą się dostać na co dzień.

- Jakość usług medycznych bardzo się pogorszyła dla naszych mieszkańców poprzez likwidację chirurgii i oddziału wewnętrznego. Do tego mamy bardzo mało ofert medycznych w przychodni – mówi burmistrz Gryfowa Olgierd Poniźnik dla programu Środek Tygodnia TV Łużyce. Stąd pomysł, aby gmina sama wybudowała ośrodek. Wszystkie plany są już zaakceptowane przez gryfowskich rajców.

Samorządowiec ubolewa też nad tym, że w Gryfowie nie ma praktycznie żadnych prywatnych gabinetów lekarskich. Niezadowolenie mieszkańców jest tak duże, że chcą się całkowicie odłączyć od Powiatowego Centrum Zdrowia w Lwówku Śląskim. Olgierd Poniźnik sugeruje, że nowym ośrodkiem będzie zarządzał szpital w Zgorzelcu. Burmistrz ma już nawet w tej sprawie wstępne porozumienie z dyrektorem zgorzeleckiego szpitala.

Organem założycielskim nowej przychodni, która powstanie już w następnym roku, będzie gmina Gryfów Śląski. Ośrodek będzie publiczny, co oznacza, że będzie otrzymywał pieniądze z NFZ na każdego zapisanego w ośrodku pacjenta. Dlatego mieszkańcy Gryfowa będą musieli wypisać się z ośrodka zdrowia należącego do PCZ w Lwówku Śląskim.

Spór wokół jakości lokalnej służby zdrowia był, między innymi, jednym z argumentów nieudanej próby odłączenia Gryfowa od powiatu lwóweckiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1199
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group