Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 3489
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ KRAJ: Sami swoi w KRUS

Czwartek, 4 września 2008, 8:40
Aktualizacja: 8:40
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA/ KRAJ: Sami swoi w KRUS
Fot. Archiwum
Centralne Biuro Antykorupcyjne zajęło się Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego po tym, jak w wyniku publikacji Dziennika, zarządzono w KRUS–ie kontrolę rządową. Gazeta zarzuciła Romanowi Kwaśnickiemu z Jeleniej Góry, prezesowi placówki, nepotyzm i inne nieprawidłowości.

Pisze o tym czwartkowy Dziennik. Kontrola potwierdziła, że lukratywne umowy-zlecenia na bliżej niesprecyzowane doradztwo dostali dwa dobrzy znajomi prezesa. Gazeta wyliczyła, że Kwaśnicki był od stycznia do lipca w 34 delegacjach, w tym 23 razy w rodzinnej Jeleniej Górze. Pełni funkcję 188 dni, a 114 z nich spędził w drodze. Jego służbowe auto zużyło benzynę o wartości 30 tysięcy złotych.

Sam Kwaśnicki wcześniej odciął się od zarzutów w tekście Dziennika i zapowiedział, że wytoczy gazecie proces. Jeszcze nie wiadomo, jaka będzie reakcja ministra rolnictwa. Wcześniej zapowiedziano, że jeżeli oskarżenia dziennikarzy potwierdzą się, wysoko postawiony jeleniogórzanin straci pracę. Teraz minister będzie zestawiał wyniki kontroli przeprowadzonej przez jego ministerstwo z inspekcją kancelarii premiera. Sprawą Romana Kwaśnickiego zajęło się tymczasem Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group