Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 5428
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sam Pilgrim najlepszy na jeleniogórskim Rynku

Niedziela, 26 czerwca 2011, 0:15
Aktualizacja: Poniedziałek, 27 czerwca 2011, 0:02
Autor: Przemo
Jelenia Góra: Sam Pilgrim najlepszy na jeleniogórskim Rynku
Fot. Przemo
Zwycięstwem Brytyjczyka Sama Pilgrima zakończyły się rowerowe zawody Dirt Town Cup, które odbyły się na jeleniogórskim Placu Ratuszowym.

II edycja cyklu Dirt Town, który po Wałbrzychu zawitał do stolicy Karkonoszy zgromadziła na starcie światową czołówkę z mistrzem świata Samem Pilgrimem na czele. Zawody w Jeleniej Górze zyskały na randze dzięki wliczeniu naszej imprezy do światowego cyklu FMB World Tour jako jednej z dwudziestu w obecnym sezonie. Faworyt nie zawiódł i wygrał zarówno w Best Tricku, jak i zawodach głównych. Dzięki wygranej Anglik umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej oraz wzbogacił się o 1000 euro za Best Trick oraz 1500 euro za konkurs główny. Nagrody wręczał prezydent Jeleniej Góry - Marcin Zawiła. Na podium znaleźli się również reprezentanci Polski: Marcin Rot oraz Szymon Godziek.

Licznie zgromadzona publiczność, która podziwiała wyczyny dirtjumperów potwierdziła swoją obecnością dobry kierunek jaki objęło nasze miasto promując się poprzez imprezy rowerowe. Kolejna edycja Dirt Town 13 sierpnia w Szklarskiej Porębie przy okazji XV Lech Bike Festiwal, a finał odbędzie się 20 sierpnia w Zgorzelcu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group