Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 4842
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polana Jakuszycka: Salomon Nordic Sunday: Najbliższe zawody przeniesione na 18 stycznia!

Sobota, 3 stycznia 2015, 14:12
Aktualizacja: 14:14
Autor: MDvR
Polana Jakuszycka: Salomon Nordic Sunday: Najbliższe zawody przeniesione na 18 stycznia!
Fot. archiwum
Organizatorzy cyklu Salomon Nordic Sunday informują, że ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe podjęli decyzję o przeniesieniu zawodów zaplanowanych na 4 stycznia. – Obiecaliśmy, że w tym sezonie będziemy się ścigali na trasach dłuższych, niż 10–12 kilometrów. W tę niedzielę możemy przygotować trasę o długości maksymalnie 5 km, dlatego wolimy przenieść jakuszyckiego SNS–a na 18 stycznia – tłumaczą organizatorzy.

Na piątek wszystkie serwisy meteorologiczne zapowiadały intensywne opady śniegu. Ostatecznie na Polanie Jakuszyckiej intensywnie padał deszcz, a nie śnieg, na dodatek przy minusowej temperaturze. Deszcz szybko zamarzał, tworząc na trasach lodową skorupę. To z jednej strony dobry podkład pod przyszłe opady śniegu, ale na krótką metę powoduje to, że trasy są zlodzone oraz szybkie i mogą być niebezpieczne, szczególnie dla początkujących.

- Nie chcemy ryzykować i liczyć na to, że w sobotę spadnie śnieg, bo prognozy znów mogą się zmienić – mówi Beata Lepka ze Stacji Jakuszyce, organizator cyklu SNS.

W sobotę Stowarzyszenie Bieg Piastów organizuje zawody na dystansie 5 km na trasach znajdujących się na Polanie Jakuszyckiej. - Teoretycznie moglibyśmy w niedzielę poprowadzić bieg tą samą trasą, ale już piątka - to trzy pętle. A więc aby przeprowadzić zawody na dystansie 10 km musielibyśmy zrobić 6 pętli. No i byłby problem z łyżwą, bo oprócz dubli musielibyśmy przygotować się na rozjeżdżanie torów do klasyka – tłumaczy Lepka.

Dla bezpieczeństwa i komfortu zawodników organizator zadecydował zatem o przeniesieniu zawodów na niedzielę 18 stycznia. W ten sam weekend – w sobotę - odbędzie się także Bieg dla Kobiet (7 km stylem klasycznym) organizowany przez Stowarzyszenie Bieg Piastów. Także dla pań będzie to szansa na dwa starty w jeden weekend.

Oczywiście opłaty startowe zaksięgowane na bieg 4 stycznia są przeniesione na 18 stycznia.
A w tej sytuacji inauguracja cyklu Salomon Nordic Sunday odbędzie się 11 stycznia na trasach biegowych pod Wielką Krokwią w Zakopanem (inny organizator, a więc na ten bieg nie można przenieść wpisowego). Więcej o tych zawodach za kilka dni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group