Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 3513
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Sądy zabierają prawa jazdy piratom

Czwartek, 8 stycznia 2009, 13:30
Aktualizacja: 13:30
Autor: TEJO
Na sześć miesięcy stracili uprawnienia kierowcy, którzy spowodowali zagrożenie poprzez rażące łamanie przepisów w ruchu drogowym. To kolejne wyroki Sądu Grodzkiego w Jeleniej Górze wobec piratów drogowych lekceważących obowiązujące przepisy – poinformowała policja

Zakaz prowadzenia pojazdów na okres 6 miesięcy i 1000 zł grzywny orzekł Sąd Grodzki wobec 30-letniego mieszkańca Łodzi i 24-letniego mieszkańca gminy Mysłakowice.

Pierwszy z nich kierujący samochodem marki Audi został zatrzymany do kontroli drogowej 27 grudnia 2008 w Jeleniej Górze na ulicy Spółdzielczej. – Kierowca dwukrotnie zlekceważył znaki zakazujące wyprzedzanie, wyprzedzał bezpośrednio przed przejściem dla pieszych, nie stosował się do obowiązujących ograniczeń prędkości, a także w sposób nieprawidłowy wyprzedzał inne pojazdy – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

Dokładnie taki sam wyrok zapadł wobec 24-letniego mieszkańca gminy Mysłakowice za rażące lekceważenie przepisów obowiązujących w ruchu drogowym.
Został on zatrzymany do kontroli na ulicy Mostowej w Jeleniej Górze w połowie grudnia ubiegłego roku. Wyprzedzał na podwójnej ciągłej oraz nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Wyroki sądów nie są prawomocne.

Policja przestrzega, że prawo jazdy można stracić nie tylko za jazdę po pijanemu i zapowiada, że taryfy ulgowej dla piratów nie będzie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group