Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 8690
Zalogowanych: 29
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Sądy zabierają prawa jazdy piratom

Czwartek, 8 stycznia 2009, 13:30
Aktualizacja: 13:30
Autor: TEJO
Na sześć miesięcy stracili uprawnienia kierowcy, którzy spowodowali zagrożenie poprzez rażące łamanie przepisów w ruchu drogowym. To kolejne wyroki Sądu Grodzkiego w Jeleniej Górze wobec piratów drogowych lekceważących obowiązujące przepisy – poinformowała policja

Zakaz prowadzenia pojazdów na okres 6 miesięcy i 1000 zł grzywny orzekł Sąd Grodzki wobec 30-letniego mieszkańca Łodzi i 24-letniego mieszkańca gminy Mysłakowice.

Pierwszy z nich kierujący samochodem marki Audi został zatrzymany do kontroli drogowej 27 grudnia 2008 w Jeleniej Górze na ulicy Spółdzielczej. – Kierowca dwukrotnie zlekceważył znaki zakazujące wyprzedzanie, wyprzedzał bezpośrednio przed przejściem dla pieszych, nie stosował się do obowiązujących ograniczeń prędkości, a także w sposób nieprawidłowy wyprzedzał inne pojazdy – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

Dokładnie taki sam wyrok zapadł wobec 24-letniego mieszkańca gminy Mysłakowice za rażące lekceważenie przepisów obowiązujących w ruchu drogowym.
Został on zatrzymany do kontroli na ulicy Mostowej w Jeleniej Górze w połowie grudnia ubiegłego roku. Wyprzedzał na podwójnej ciągłej oraz nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Wyroki sądów nie są prawomocne.

Policja przestrzega, że prawo jazdy można stracić nie tylko za jazdę po pijanemu i zapowiada, że taryfy ulgowej dla piratów nie będzie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
500
Nigdy
19%
Rzadko
41%
Czasami
26%
Często
14%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Na Śnieżce już ponad metr śniegu
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group