Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 5878
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Sąd oddala skargę wójta Mysłakowic

Sobota, 16 czerwca 2018, 7:34
Aktualizacja: Poniedziałek, 18 czerwca 2018, 6:41
Autor: WAC
Mysłakowice: Sąd oddala skargę wójta Mysłakowic
Fot. WAC
Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu oddalił skargę wójta gminy Mysłakowice na rozstrzygnięcie nadzorcze Wojewody Dolnośląskiego, który uchylił jego zarządzenie odwołujące z zajmowanego stanowiska dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Łomnicy.

Powodem, dla którego wójt Michał Orman odwołał bez wypowiedzenia 8 stycznia tego roku dyrektor łomnickiej podstawówki Julitę Odlegę były nieprawidłowości w wydatkowaniu pieniędzy jakie stwierdzono podczas przeprowadzonej w dniach od 13 do 22 listopada 2017 r. kontroli realizowanego w szkole projektu „Transgraniczna edukacja w zielonej klasie ku lepszej przyszłości”, dofinansowanego z funduszy unijnych.

Jak uzasadniał wtedy wójt, sposób wykonywania przez J. Odelgę obowiązków dyrektora placówki powodował, iż nie jest możliwe dalsze zajmowanie przez nią tego stanowiska. Według niego, uzasadniona była też konieczność natychmiastowego przerwania wykonywania funkcji dyrektora szkoły z uwagi na zagrożenie dla interesu publicznego i dalszego jej funkcjonowania.

Decyzja wójta została jednak uchylona przez nadzór prawny wojewody, który uznał, że została ona wydana z naruszeniem jednego z przepisów Prawa Oświatowego, polegającym na odwołaniu nauczyciela ze stanowiska kierowniczego w czasie roku szkolnego bez wypowiedzenia, pomimo niezaistnienia przesłanki pozwalającej na takie odwołanie. M. Orman, nie zgadzając się z rozstrzygnięciem prawników województwa odwołał się od niego do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Ten ostatni odrzucił argumenty wójta i w całości podtrzymał zaskarżone stanowisko nadzoru.

- Jestem zadowolona z orzeczenia sądu i uważam że jest bardzo sprawiedliwe - komentuje była dyrektor szkoły w Łomnicy Julita Odelga.

Wszystko wskazuje jednak, że to nie koniec batalii sądowej wokół jej osoby.

- Zwróciliśmy się do WSA o pisemne uzasadnienie wyroku i czekamy na jego doręczenie – mówi wójt M. Orman. - Wtedy też odwołamy się od niej do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Pragnę też przypomnieć, że nadal toczą się postępowania przeciwko byłej pani dyrektor przed Rzecznikiem Dyscypliny Finansowej oraz przed sądem o zwrot nienależnie pobranych pieniędzy jako koordynatora projektu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
392
Jest nowy
8%
1-5 lat
14%
5-10 lat
19%
10-20 lat
41%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
 
Koszykówka
Walczymy o szósty skalp!
 
Aktualności
W płot po głębszym
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group