Poniedziałek, 20 września
Imieniny: Eustachego, Filipiny
Czytających: 6966
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Są pieniądze na sprzęt dla osób niepełonosprawnych

Wtorek, 25 września 2012, 8:56
Aktualizacja: 9:50
Autor: mea
Do 28 września osoby niepełnosprawne aktywne zawodowo oraz rodzice dzieci niepełnosprawnych mogą składać wnioski na uzyskanie pomocy w zakupie m.in. sprzętu komputerowego, oprzyrządowania do samochodu, urządzeń lektorskich, brajlowskich, elektrycznego wózka inwalidzkiego i nie tylko. Wszystko to w ramach programu „Aktywny Samorząd” dofinansowywanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, do którego przystąpił Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze.

Celem programu jest wyeliminowanie lub zmniejszenie barier, ograniczających uczestnictwo niepełnosprawnych mieszkańców Jeleniej Góry w życiu społecznym, zawodowym i w dostępie do edukacji. Obejmuje następujące obszary wsparcia: pomoc w zakupie i montażu oprzyrządowania do samochodu, specjalistycznego sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem, urządzeń lektorskich oraz brajlowskich. Ponadto pomoc w zakupie wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym oraz w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanego wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym, pomoc w utrzymaniu aktywności zawodowej poprzez zapewnienie opieki dla osoby zależnej (opłata za pobyt dziecka osoby niepełnosprawnej w żłobku lub przedszkolu).

Wnioski przyjmowane są w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze, w Dziale Rehabilitacji, al. Jana Pawła II 7, 58-506 Jelenia Góra, parter pokój nr 7 i 8 (tel. 75 755 88 02, 75 755 88 01). Druki wniosków wraz z załącznikami oraz dodatkowe informacje o zasadach realizacji programu „Aktywny Samorząd" dostępne są na stronie internetowej MOPS w zakładce „Dział Rehabilitacji”, PFRON oraz pod nr. tel. 75/75-588-02.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group