Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 7316
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Są pieniądze na remont piwniczek

Czwartek, 11 lipca 2019, 7:06
Aktualizacja: Piątek, 12 lipca 2019, 10:41
Autor: WAC
Janowice Wielkie: Są pieniądze na remont piwniczek
Fot. użyczone
Wszystko wskazuje, że dzięki środkom pozyskanym przez samorząd Janowic Wielkich z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014 – 2020 za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania "Partnerstwo Ducha Gór", zostanie przeprowadzony remont kamiennych piwnic znajdujących się w pobliżu świetlicy wiejskiej w Trzcińsku.

Projekt pn. "Ocalić od zapomnienia - Trzcińsko, moja mała Ojczyzna", firmowany przez Ochotniczą Straż Pożarną, znalazł się wśród trzech zadań zarekomendowanych do dofinansowania przez Radę LGD "Partnerstwo Ducha Gór". Pozostałe to: "Galeria na powietrzu o historii ewangelickiego kompleksu w Kowarach" zgłoszone przez Stowarzyszenie Eurojedynka oraz "Szklarska Poręba dla artystów" przygotowane przez Kolonię Artystyczną "Nowy Młyn". Kwota dofinansowania dla każdego z projektów wynosi 20 tysięcy złotych.

Przypomnijmy. Piwniczki znajdujące się w centrum Trzcińska wykorzystywano przed II wojną światową do przechowywania żywności oraz lodu ściąganego z gór do pobliskiej restauracji, mieszczącej się w obecnym budynku świetlicy wiejskiej. W ostatnim okresie były one głównie dzikim wysypiskiem śmieci oraz miejscem biesiad miejscowego „elementu”.

Według planów janowickiego Urzędu Gminy, w piwniczkach, które zostały już uporządkowane, powstanie tzw. izba pamięci, w której byłyby wyeksponowane tablice przedstawiające historię wsi oraz atrakcje przyrodnicze znajdujące się w jej okolicy. Turyści oraz rowerzyści znaleźliby w nich także schronienie w razie niepogody.

Czekamy teraz na podpisanie umowy potwierdzającej przyznanie środków - mówi sekretarz gminy Janowice Wielkie Miłosz Kamiński. - Najprawdopodobniej dojdzie do tego w listopadzie, a inwestycja zostanie przeprowadzona w przyszłym roku.

Twoja reakcja na artykuł?

16
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group