Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 5416
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Są pieniądze na remont drogi w Wojkowie

Piątek, 18 grudnia 2009, 8:46
Aktualizacja: 8:46
Autor: Ania
JELENIA GÓRA: Są pieniądze na remont drogi w Wojkowie
Fot. .....
Prace budowlane, jakie rozpoczną się w przyszłym roku, będą przebiegać wzdłuż ulicy Wojska Polskiego w Kowarach. Powiatowi udało się pozyskać pięćdziesiąt procent dofinansowania na ten cel z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Remont będzie kosztować ponad dwa miliony złotych. Ćwiartkę tej kwoty sfinansuje Urząd Miasta Kowary. Pozostałe środki zgromadzi powiat jeleniogórski.

Droga, na której będą prowadzone prace budowlane rozpoczyna się przy skrzyżowaniu ulic Kamiennogórskiej, Zamkowej i Wojska Polskiego w Kowarach. Wyremontowana zostanie jezdnia ciągnąca się wzdłuż Wojkowa do granic miasta. Będzie to pierwszy etap robót.

W ramach drugiego etapu mają zostać przeprowadzone prace do drogi krajowej nr 3. Nie wiadomo jednak, kiedy zostanie on przeprowadzony, bo w chwili obecnej nie ma możliwości pozyskania funduszy na ten cel.

Z remontu drogi w Wojkowie cieszą się radni powiatu jeleniogórskiego, mieszkający w Kowarach. – Od początku kadencji starałem się o to, żeby remont ten został przeprowadzony. Prace projektowe zostały już wykonane, a w przyszłym roku rozpoczną się prace budowlane, co mnie ogromnie cieszy – mówi Leszek Supierz, radny powiatu jeleniogórskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1397
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group