Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Niedziela, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 13819
Zalogowanych: 79
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Są pieniądze na projekty dla Muzeum Zabawek

Czwartek, 18 czerwca 2020, 12:15
Aktualizacja: Piątek, 19 czerwca 2020, 5:29
Autor: WAC
Karpacz: Są pieniądze na projekty dla Muzeum Zabawek
Fot. Miejskie Muzeum Zabawek"
Dofinansowanie na realizację dwóch projektów otrzymało Miejskie Muzeum Zabawek ze zbiorów Henryka Tomaszewskiego w Karpaczu.

Dzięki pierwszemu z nich pod nazwą "Zabawki  w sieci - wirtualny spacer po Karpaczu" już wkrótce będzie można wirtualnie pozwiedzać placówkę muzealną pod Śnieżką oraz zapoznać się z jej zbiorami. Wartość projektu to 69 tysięcy złotych, a zyskał on dofinansowanie w ramach programu dotacyjnego "Kultura w sieci" ogłoszonego przez Narodowe Centrum Kultury, finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury I Dziedzictwa Narodowego. Celem programu "Kultura w sieci" jest  finansowe wsparcie realizacji projektów upowszechniających dorobek kultury i zwiększających obecność kultury w życiu społecznym, których odbiór następuje poprzez narzędzia on-line.

Wsparcie finansowe, w ramach Funduszu Małych Projektów INTERREG Polska - Saksonia 2014 – 2020, Miejskie Muzeum Zabawek otrzymało również na organizację I niemiecko– polskiego konkursu poetycko – malarskiego „Z inspiracji wspólnego dziedzictwa” . Wartość projektu, którego partnerem jest stowarzyszenie Ars Augusta z Goerlitz wynosi 18.143,00 euro.

Twoja reakcja na artykuł?

6
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Kiedy ostatni raz jechałeś/aś pociągiem?

Oddanych
głosów
477
Kilka dni temu (jeżdżę regularnie)
12%
Miesiąc temu (jeżdżę od czasu do czasu)
31%
Nie pamiątem (jeżdżę samochodem)
52%
Wolę autobus
5%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Dlaczego Właściwie Izrael walczy z Palestyną?
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
Aktualności
Wyjątkowy wernisaż Jeleniogórskiej Strefy Fotografii
 
Aktualności
Tłumy na przejazdach retro do Karpacza
 
Aktualności
Plac Ratuszowy pełen smaków – trwa Festiwal „O Winie w Kotlinie”
 
Aktualności
Ruszyło wyburzanie ruin hotelu "Sudety"
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group