Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 4604
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Są pieniądze na integrację Romów

Piątek, 9 października 2020, 7:02
Autor: WAC
Kowary: Są pieniądze na integrację Romów
Fot. UM Kowary
Gmina Miejska Kowary uzyskała dotację z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach programu wieloletniego: „Program integracji społeczności romskiej w Polsce na lata 2014-2020”.

Koszt to ponad 110 tysięcy złotych, z tego prawie 60 tysięcy złotych zostanie przeznaczone na realizację zadania, w ramach którego Romowie będą mogli odpracowywać długi czynszowe. Pozostałe środki będą przeznaczone na wyprawki szkolne, remonty lokali romskich oraz wychowanie przedszkolne dzieci z tej społeczności.

Na terenie miasta mamy około 10 mieszkań komunalnych poważnie zadłużonych, zamieszkiwanych przez osoby ze społeczności romskiej - mówi burmistrz Kowar Elżbieta Zakrzewska. - Dlatego zorganizowaliśmy dla Romów spotkanie w magistracie, w którym uczestniczyli także przedstawiciele Policji, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Zarząd Eksploatacji Zasobów Komunalnych. Przedstawiliśmy zasady na jakich mogą odpracowywać zaległości czynszowe. Dla wielu z nich jest to ostatnia szansa na uniknięcie eksmisji. Dodatkowo przedstawiciele społeczności romskiej zostali poinformowani, że przypadki dewastowania mieszkań komunalnych będą spotykać się ze zdecydowaną reakcją miasta, z eksmisjami włącznie. Już trzy romskie rodziny wyraziły zainteresowanie odpracowaniem długów czynszowych.

Twoja reakcja na artykuł?

10
18%
Cieszy
19
33%
Hahaha
1
2%
Nudzi
1
2%
Smuci
8
14%
Złości
18
32%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (40) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group