Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 2690
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Są pieniądze na dokumentację pasa startowego

Sobota, 20 lipca 2013, 7:48
Aktualizacja: Niedziela, 21 lipca 2013, 7:36
Autor: Angela
Jelenia Góra: Są pieniądze na dokumentację pasa startowego
Fot. Angela
Budowa pasa startowego na jeleniogórskim lotnisku w końcu ma szansę na realizację. W ostatnim czasie Aeroklub Jeleniogórski otrzymał około 150 tys. zł z Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego na przygotowanie koncepcji budowy pasa startowego dla małych samolotów pasażerskich.

Jeleniogórski Aeroklub jest jednym z dwóch lotnisk, poza Świebodzicami, które zostało wpisane w wojewódzką koncepcję rozwoju Dolnego Śląska. Obecnie otrzymało pierwsze pieniądze na rozwój.

- Są to pieniądze na opracowanie koncepcji i dokumentacji dotyczącej budowy pasa startowego dla małych samolotów pasażerskich – mówił Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. – Obecnie z dyrektorem rozmawiamy na temat przekazania aeroklubowi jednego z obiektów przy ul. Wincentego Pola, który miałby służyć jako terminal dla ruchu pasażerskiego. Cały czas staramy się też, by lotnisko wzbogaciło się o ten betonowy pas, który umożliwiłby lądowanie u nas taksówek powietrznych i obsługę normalnego ruchu turystycznego – dodał H. Papaj.

Na budowę pasa potrzeba kilka milionów złotych. - Jeśli pojawią się pieniądze unijne i programy dofinansowujące takie zadania w 65 lub 85 procentach, budowa pasa będzie realna – mówił wiceszef Jeleniej Góry. – Wówczas wspólnie z aeroklubem będziemy szukali pieniędzy potrzebnych na wkład własny – dodał H. Papaj.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (39) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group