Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 3953
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Są nowe murale

Wtorek, 18 czerwca 2019, 6:11
Aktualizacja: Środa, 19 czerwca 2019, 11:16
Autor: WAC
Kowary: Są nowe murale
Fot. Miejski Ośrodek Kultury Kowary
Trzy nowe murale pojawiły się w przestrzeni publicznej Kowar. Wszystkie powstały w ramach polsko – czeskiego projektu "Ocalmy Pamięć Karkonoszy!"

Autorami malowideł jest młodzież z Kowar oraz Trutnova, która pracowała nad nimi podczas dwudniowych warsztatów graffiti. Miejsca, w których powstały, to ściana wspinaczkowa przy Szkole Podstawowej nr 1, budynek Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz ściana garażu przy ul. Jaśminowej. Tematyka murali nawiązuje do najazdu wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowację w 1968.

Powstanie murali jest jednym z efektów realizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury oraz czeski Instytut Badawczy projektu „Ocalmy Pamięć Karkonoszy!". Zyskał on dofinansowanie unijne w ramach Programu Interreg V - A Republika Czeska – Polska. Jego celem jest zachowanie w pamięci wydarzeń z ostatnich kilkudziesięciu lat na polsko – czeskim pograniczu w Karkonoszach. W tym celu między innymi powstaną dwie bazy danych, po czeskiej i po polskiej stronie, w których będą przechowywane, spisane relacje o historii miejscowości, domów, rodzin czy poszczególnych osób. Dojdzie też do wspólnych polsko-czeskich spotkań i warsztatów młodzieży.

Twoja reakcja na artykuł?

10
77%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
8%
Złości
2
15%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group