Środa, 24 czerwca
28°C Jelenia Góra
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Edukacja Zmarła Jadwiga Dąbrowska Kryminał Groził śmiercią kobiecie i dzieciom Uzdrowisko Cieplice Nowość w Uzdrowisku Cieplice – kąpiel perełkowa w basenie termalnym Aktualności Wyrobiska Góry Wapiennej skrywają historię sprzed wieków Pogoda Popadało mało, a zniszczenia duże Aktualności Złoto dla KANS! Kuba Smolarek najlepszy w Gdańsku Piłka nożna Karkonosze z nowym trenerem Pogoda Balon nad Jelenią Górą. Tak wygląda pierwszy dzień lata z góry 112 Samochodem w drzewo Sport Ala ogrywa starsze koleżanki Aktualności Setki podpisów Inwestycje Powódź zostawiła ślady. Trwa odbudowa szkoły Kultura, rozrywka Roztańczona Noc Świętojańska pod Chojnikiem. Muzyka i magia do późnej nocy Aktualności Koncert Leniwca w Szwajcarce Tragedie i dramaty Błyskawica rozerwała kask. Rowerzystka przeżyła Aktualności Bóbr uwięziony w starym basenie Kryminał Czy możliwa jest zmowa 20-latka ze szkolną sekretarką? Mimo fałszerstwa były starosta nie straci dyplomu ukończenia studiów
reklamy

Są nowe hydranty – będzie bezpieczniej

Audio

Czytaj na głos

Autor: Mea 1 min czytania

Gmina Janowice Wielkie zamontowała trzynaście nowych hydrantów w newralgicznych miejscach. – Stare nie nadawały się już do użytku – mówił Miłosz Kamiński, sekretarz gminy.

reklamy
reklamy

Zakończył się montaż trzynastu nowych hydrantów wraz z oprzyrządowaniem. Kosztowało to ok. 17 tys. zł. Gmina uzyskała na ten cel około 30 proc. dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

- Osiem hydrantów zamontowano w Janowicach Wielkich, cztery w Trzcińsku i jeden w Radomierzu. Trzeba było to zrobić, bo było wiele zgłoszeń od mieszkańców, którzy niepokoili się niesprawnymi hydrantami. Mieliśmy taką sytuację na ul. Chłopskiej w Janowicach Wielkich, że w jednym z domów wybuchł pożar, a przez niesprawny hydrant strażacy mieli problem z ugaszeniem żywiołu. Na tej właśnie ulicy zostały wymienione hydranty. Nowe urządzenia poprawiły bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy – podkreślał Miłosz Kamiński.

To nie koniec inwestycji gminy związanych z bezpieczeństwem. – W przyszłym roku planujemy zakup nowego wozu strażackiego, na który również będziemy chcieli uzyskać dotację z Urzędu Marszałkowskiego. Już teraz przygotowujemy się do złożenia wniosku. Trzeba jednak spełnić kilka warunków. Jednym z nich jest poszerzenie i wymiana bramy do garażu w remizie strażackiej - powiedział Miłosz Kamiński.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Przyjmę zlecenia brukarskie-kostka brukowa, obrzeża, krawężniki, ogrodzenia Przyjmę zlecenia na układanie kostki brukowej, montaż obrzeży, krawężników, ogrodzeń panelowych i nie tylko. tel: 691 138 070 Masażystka / Fizjoterapeutka w SPA Miejsce pracy: Karpacz Bliss Spa Hotel Dziki Potok Forma zatrudnienia: Umowa o pracę lub B2B Wynagrodzenie: do uzgodnienia Zakres obowiązków: … Recepcjonistka/Recepcjonista Ultima Auto dealer ŠKODA, KIA, ISUZU, MG, OMODA, JAECOO w Jeleniej Górze poszukuje osoby na stanowisko Recepcjonistki/Recepcjonisty. Twój zakres o… Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko …

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka