Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 8959
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Są nowe hydranty – będzie bezpieczniej

Sobota, 23 listopada 2013, 7:45
Aktualizacja: 7:48
Autor: Mea
Janowice Wielkie: Są nowe hydranty – będzie bezpieczniej
Fot. UG
Gmina Janowice Wielkie zamontowała trzynaście nowych hydrantów w newralgicznych miejscach. – Stare nie nadawały się już do użytku – mówił Miłosz Kamiński, sekretarz gminy.

Zakończył się montaż trzynastu nowych hydrantów wraz z oprzyrządowaniem. Kosztowało to ok. 17 tys. zł. Gmina uzyskała na ten cel około 30 proc. dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

- Osiem hydrantów zamontowano w Janowicach Wielkich, cztery w Trzcińsku i jeden w Radomierzu. Trzeba było to zrobić, bo było wiele zgłoszeń od mieszkańców, którzy niepokoili się niesprawnymi hydrantami. Mieliśmy taką sytuację na ul. Chłopskiej w Janowicach Wielkich, że w jednym z domów wybuchł pożar, a przez niesprawny hydrant strażacy mieli problem z ugaszeniem żywiołu. Na tej właśnie ulicy zostały wymienione hydranty. Nowe urządzenia poprawiły bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy – podkreślał Miłosz Kamiński.

To nie koniec inwestycji gminy związanych z bezpieczeństwem. – W przyszłym roku planujemy zakup nowego wozu strażackiego, na który również będziemy chcieli uzyskać dotację z Urzędu Marszałkowskiego. Już teraz przygotowujemy się do złożenia wniosku. Trzeba jednak spełnić kilka warunków. Jednym z nich jest poszerzenie i wymiana bramy do garażu w remizie strażackiej - powiedział Miłosz Kamiński.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
522
Tak
15%
Nie
85%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ukraina pozwała Polskę: Koniec Sojuszu?
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Piłka nożna
Gol Niemienionka na wagę remisu
 
Aktualności
Para buch, koła w ruch
 
Aktualności
Dzieci wciąż się szkolą
 
Aktualności
Strzelają w Cieplicach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group