Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 4207
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Są dziury jak kratery, będzie łącznik z obwodnicą

Poniedziałek, 31 października 2011, 8:41
Aktualizacja: 8:41
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Są dziury jak kratery, będzie łącznik z obwodnicą
Fot. Angela
Pełna wybojów i dziur dwukilometrowa, w części nieutwardzona ulica Krakowska ciągnąca się od dworca PKP i do Łomnickiej ma być w przyszłości łącznikiem z nowobudowaną obwodnicą. Stąd planowany remont zaniedbanego traktu.

Do połowy przyszłego roku ma powstać projekt przebudowy ulicy oraz kosztorys inwestycyjny. Miasto ogłosiło przetarg na to zadanie, a oferenci mogą się zgłaszać do czwartego listopada. Na przygotowanie kompletu dokumentów wykonawca będzie miał czas do 30 czerwca 2012 roku.

Wówczas okaże się, ile pieniędzy potrzebne jest do wyremontowanie tej ulicy i czy znajdą się takie środki w budżecie miasta. Szacuje się, że może być to kwota od 7 do 10 mln zł. W zakres prac wejdzie bowiem nie tylko wymiana od lat nieremontowanej nawierzchni ulicy, lecz także roboty ziemne i inne.

- Zadanie roboczo zostało podzielone na dwa etapy. Pierwszy z nich obejmuje remont odcinka od ul. 1 Maja do budowanej obwodnicy południowej o długości 1200 m, a drugi o długości 910 m od obwodnicy do ul. Łomnickiej. Wzdłuż tej ulicy ma biegnąć droga rowerowo-piesza. Ma być też około 75 latarni – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group