Poniedziałek, 22 czerwca
20°C Jelenia Góra
reklamy

S. Firszt zrezygnował w trosce o swoje życie

Audio

Czytaj na głos

Autor: Przemek Kaczałko 2 min czytania

Stanisław Firszt postanowił przejść na emeryturę, kończąc wczoraj (27.05) zarządzanie Muzeum Przyrodniczym w jeleniogórskich Cieplicach. Jak poinformował w poruszającym oświadczeniu, zrobił to w trosce o swoje życie.

reklamy

Od dzisiaj (28.05) obowiązki dyrektora będzie pełnić Mariola Wojtaszek, której funkcję (do czasu wyłonienia z konkursu nowego dyrektora) powierzył prezydent Jerzy Łużniak.

Poniżej przedstawiamy oświadczenie opublikowane przez Stanisława Firszta:

Szanowni Państwo, Przyjaciele, Współpracownicy i Pracownicy Muzeum Przyrodniczego w Jeleniej Górze. Przez ponad 40 lat pracy walczyłem z tysiącami przeciwności, ustawicznie dążąc do rozwoju dolnośląskiego muzealnictwa. Przez 8 lat pracowałem w Okręgowym Muzeum Miedzi w Legnicy, 22 lata w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze i 13 lat w Muzeum Przyrodniczym w Jeleniej Górze. Myślę i mam taką nadzieję, że efekty mojego zaangażowania i poświęcenia nie poszły na marne, są i będą widoczne przez lata. Wydawałoby się, że praca muzealnika, dyrektora muzeum, jest spokojna i niestresująca. Niestety, wskutek niewiedzy i ignorancji urzędników oraz swego rodzaju ich złośliwości, tak nie jest. Walcząc o powierzone mi instytucje, cały czas narażony byłem na stresy i codzienne nerwy, co po latach odbiło się na moim zdrowiu, a kontynuowanie pracy w takich warunkach, narażałoby mnie obecnie na utratę życia.

Dlatego podjąłem decyzję i 14 maja 2021 r. złożyłem na ręce Prezydenta Miasta wypowiedzenie umowy o pracę i przejście na emeryturę. Nie dano mi dokonać rozpoczętych i kontynuowanych zadań, które zamierzałem zrealizować do końca kadencji, czyli do sierpnia 2023 roku. Odchodzę, po uzyskaniu zgody, za porozumieniem stron, z dniem 27 maja 2021 roku, z nadzieją, że wszystko to, co udało mi się zrobić nie zostanie zaprzepaszczone.

Dziękuję wszystkim za okazaną mi pomoc, przychylność, wsparcie, liczne rady i uwagi, które pomogły mi w codziennej pracy i w podejmowaniu bardzo trudnych, ryzykownych decyzji. Nadal będę działać na rzecz Miasta Jelenia Góra oraz przeciwstawiać się złu, działaniom szkodzącym rozwojowi muzealnictwa i dobremu wizerunkowi naszego miasta. Będę walczyć z ignoranctwem i bezdusznością urzędników oraz innych osób, które starają się mieć wpływ na sprawy, łącznie z tymi, na których się nie znają i psują wszystko czego się dotkną.

Jeszcze raz serdecznie dziękuję i pozostaję z wyrazami szacunkurnStanisław FirsztrnJelenia Góra, dnia 25 maja 2021.

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca dla asystentki stomatologicznej PRACA DLA ASYSTENTKI STOMATOLOGICZNEJ Zakres obowiązków: • asystowanie lekarzowi stomatologowi podczas zabiegów (praca na cztery ręce) …

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka