Sobota, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2484
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Rzeźba Marysieńki przy wychodku

Wtorek, 14 września 2010, 9:13
Aktualizacja: 9:14
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Rzeźba Marysieńki przy wychodku
Fot. TEJO
Pochodząca z lat 60. XX wieku rzeźba wykonana wg projektu Stanisława Brodziaka znana z cieplickiej fontanny w Parku Zdrojowym, „przeczeka” czas rewitalizacji przy przenośnej ubikacji. Zachowane będą też malowidła płócienne pędzla tego artysty plastyka.

Przez lata była ozdobą skwerku z fontanną. W ostatnich latach mocno ucierpiała pomalowana sprejem przez wandali. Obecnie po tym zakątku nie ma już śladu. W ramach prowadzonej rewitalizacji Parku Zdrojowego miejsce to zostanie urządzone zupełnie inaczej. Rzeźba ma jednak pozostać, choć nie wiadomo jeszcze, gdzie zostanie ulokowana.

Ten swoisty pomnik zaprojektowany przez artystę plastyka Stanisława Brodziaka w latach 60. podczas prac modernizacyjnych w Parku Zdrojowym można uznać jako dzieło sztuki. To nie jedyna pamiątka z tamtych czasów. Brodziak także zaprojektował wystrój wnętrza Teatru Zdrojowego, którego remont właśnie trwa. Co prawda płócienne malowidła pędzla S. Brodziaka zdjęto odsłaniając dawne polichromie z gryfami, ale – jak zapowiada Bogdan Nauka, dyrektor Zdrojowego Teatru Animacji, zostaną one zachowane i będą eksponowane w widocznym miejscu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group