Sobota, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 6706
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Rzemiosła” gościły młodzież z Ukrainy

Niedziela, 29 stycznia 2017, 9:02
Aktualizacja: Poniedziałek, 30 stycznia 2017, 7:57
Autor: ZSRA
Jelenia Góra: „Rzemiosła” gościły młodzież z Ukrainy
Fot. Użyczone/Archiwum Szkoły
Po raz kolejny cieplicką szkołę odwiedziła 21– osobowa grupa z Ukrainy. W nowych pracowniach Liceum Plastycznego przy ulicy Cieplickiej w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego odbyły się warsztaty artystyczne dla ukraińskich studentów z Uniwersytetu Technicznego im. Ivana Puluja w Tarnopolu.

Po zwiedzeniu pracowni nastąpił podział na grupy w zależności od zainteresowania gości. W pracowni szkła artystycznego i witrażu pod kierunkiem Ewy Kopeć –Kotulskiej i Agnieszki Ślipko-Strzałkowskiej odbyła się realizacja własnych projektów biżuterii szklanej uwzględniająca dobór koloru szkła, wycinania i grawerowania, oklejania gotowych elementów taśmą miedzianą oraz lutowania.

W pracowni snycerstwa pod kierunkiem Adriany Tymon- Mrozik i Ireneusza Kulikowskiego grupa młodzieży wykonywała prace snycerskie obejmujące dłutowanie i rytowanie na podstawie projektu oraz małą formę rzeźbiarską w drewnie lub drzeworyt – pamiątkę regionalną. A w p pracowni rzeźby pod kierunkiem Marcina Znamienkiewicza studenci z Ukrainy zapoznali się z kompozycją rzeźbiarską w glinie i gipsie oraz wykonali prace sztukatorskie w gipsie (negatyw- pozytyw) , a także zrobili odlew gipsowy własnych płaskorzeźb. W pracowni malarstwa i rysunku pod kierunkiem Beaty Kornickiej-Koneckiej oraz Julii Znamienkiewicz młodzież miała możliwość realizacji rysunkowych prac studyjnych – martwa natura lub postać w ołówku i węglu. Natomiast w pracowni fotografii artystycznej Marek Liksztet demonstrował zastosowanie programów obróbki cyfrowej do tworzenia fotograficznej karykatury na podstawie portretu przy obróbce komputerowej.

Zadowolenie i uśmiech na twarzach ukraińskiej młodzieży z odbytych zajęć były nagrodą za mile spędzony czas w murach szkoły Rzemiosł Artystycznych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group