Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 7360
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Rzecznik niepełnosprawnych i pacjentów ma pomoc

Poniedziałek, 14 marca 2016, 8:29
Aktualizacja: 8:31
Autor: KSON
Region: Rzecznik niepełnosprawnych i pacjentów ma pomoc
Fot. Archiwum KSON
Społeczny Rzecznik Osób Niepełnosprawnych i Pacjentów ziemi jeleniogórskiej funkcjonuje w oparciu o statut KSON od 2002 roku. Rocznie rozpoznaje około 100 zarejestrowanych spraw , które z reguły udaje się polubownie, dla dobra społeczności i przy życzliwości urzędów załatwić. Ostatnio powołani zostali pełnomocnicy rzecznika w czterech miejscowościach naszego regionu.

- Wiele problemów jednak rodzi się w gminach karkonoskich i z tego powodu, mówi Stanisław Schubert, społeczny rzecznik osób niepełnosprawnych i pacjentów ziemi jeleniogórskiej - powołaliśmy pełnomocników rzecznika, którzy pomagać będą rozwiązywać lokalne problemy środowiska.

Udało się wyłonić czterech współpracowników- pełnomocników rzecznika w: Wojcieszowie, Kowarach, Piechowicach i Szklarskiej Porębie. W Wojcieszowie funkcje tę będzie pełnić Barbara Ciechanowicz - długoletnia szefowa struktury Polskiego Związku Emerytów i Rencistów, w Kowarach - Jerzy Zoń - działacz Polskiego Związku Niewidomych i Stowarzyszenia Inwalidów Wzroku, w Piechowicach - Henryk Janowski ze Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, a w Szklarskiej Porębie - Andrzej Ślazyk, reprezentujący stowarzyszenie Senior 60.

- We wszystkich tych przypadkach uzyskaliśmy akceptacje do współpracy z tymi osobami wójtów lub burmistrzów. Większość z nich zadeklarowała udostępnienie pełnomocnikom pomieszczeń, w których będą prowadzili swoje dyżury. O szczegółach dotyczących dyżurów będziemy informowali na bieżąco – informuje Stanisław Schubert.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group