Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 6447
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Łódź: Rywalizowała ze ścisłą krajową czołówką

Środa, 27 grudnia 2017, 21:24
Aktualizacja: 23:00
Autor: MDvR
Łódź: Rywalizowała ze ścisłą krajową czołówką
Fot. użyczone
Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu, które odbyły się 19–22 grudnia w przepięknej „Zatoce Sportu” w Łodzi zgromadziły na starcie blisko 900 zawodników i zawodniczek z około 150 klubów z całej Polski.

Zawody stały na niezwykle wysokim poziomie. Najlepszymi zawodnikami tegorocznych zmagań krajowego czempionatu na krótkiej pływalni zostali Alicja Tchórz i Radosław Kawęcki. Co ciekawe pływacy Ci, byli także jedynymi w naszej ekipie, którzy przywieźli z mistrzostw Starego Kontynentu w Danii medale wywalczone w konkurencjach indywidualnych.

W tegorocznych Zimowych Mistrzostwach Polski rywalizowała również zawodniczka KS Just Swim Jelenia Góra: Dominika Jarkowiec (rocznik 2000), która wystąpiła w sześciu konkurencjach: 50m stylem klasycznym, 100m stylem dowolnym, 50m stylem motylkowym, 50m stylem grzbietowym, 50m i 200m stylem dowolnym. Dominika poprawiła swoje rekordy życiowe, a w konkurencjach debiutujących takich jak 200m stylem dowolnym pokazała, że średnie dystanse nie są dla niej wielkim wyzwaniem.

- W rywalizacji z czołówką krajową i doświadczonymi zawodnikami raczej jechaliśmy po kolejne doświadczenie z tak mocno obsadzonego czempionatu. Tym bardziej, że chcieliśmy sprawdzić jak przepracowaliśmy ciężki pierwszy rok naszej współpracy. Cieszy mnie dobra forma Dominiki i to, że ponownie zaczęła cieszyć się pływaniem i ciężką pracą na treningach. Zdajemy sobie natomiast sprawę, że jeszcze sporo pracy przed nami, a w szczególności z wytrzymałością. Czeka nas dużo startów w zawodach w przyszłym roku - oznajmia trener zawodniczki Marcin Binasiewicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Jelenia Góra zyska na powrocie wojska do miasta?

Oddanych
głosów
1071
Tak
59%
Nie
34%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group