Poniedziałek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 4125
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rytm i Melodia z góralską kapelą

Poniedziałek, 7 listopada 2016, 9:16
Aktualizacja: Wtorek, 8 listopada 2016, 8:11
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Rytm i Melodia z góralską kapelą
Fot. Przemek Kaczałko
Za nami trzeci w tym sezonie artystycznym „Niedzielny poranek muzyczny” w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Tym razem Rytm i Melodia szukały muzyki w górach, gdzie odnalazły kapelę Jetelinka wyposażoną w wyjątkowe instrumenty.

Dominika Łukasiewicz i Agnieszka Gierus zabrały dzieci i rodziców zgromadzonych w niedzielny poranek (6.11) w sali im. Stefana Strahla, w góry. To tam spotkały „dziwne” góralskie instrumenty tj. gajda, fujarka i wiele innych, na których chętne dzieci miały okazję spróbować swoich sił, poznając jednocześnie ich nazwy. Nie obyło się także bez tańców i góralskich przyśpiewek, a w podziękowaniu Rytm i Melodia nauczyły swoich gości z Beskidów pożegnalnej piosenki.

W zabawie udział wzięły tym razem tygryski i żabki z Niepublicznego Przedszkola nr 5 w Jeleniej Górze. Na zakończenie prowadzące zabawę zaprosiły wszystkich na kolejne spotkanie – 4 grudnia.

Fabryka zabawek św. Mikołaja rozbrzmiewa najróżniejszymi dźwiękami. Zwłaszcza w grudniu, gdy praca przy produkcji świątecznych prezentów wre. Poszukamy muzyki ukrytej w dzwonkach reniferów, szeleście papieru do pakowania prezentów i figlarnym śmiechu elfów – zapowiadają organizatorzy.

Zabawa przedświąteczna już w niedzielę, 4 grudnia o godz. 10:30 oraz 12:30. Bilety: 15 zł (dorośli), 10 zł (dzieci).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group