Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7541
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Ryszard Nowak vs Robert Biedroń 0:1

Czwartek, 6 sierpnia 2015, 7:44
Aktualizacja: 18:43
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Ryszard Nowak vs Robert Biedroń 0:1
Fot. Archiwum
Kolejna próba pociągnięcia do odpowiedzialności osób z pierwszych stron gazet za rzekomą obrazę uczuć religijnych nie przyniosła zamierzonego przez Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą, skutku. Reprezentujący stowarzyszenie, które swoją siedzibę ma w Szklarskiej Porębie, Ryszard Nowak zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez nowego prezydenta Słupska – Roberta Biedronia.

Prezydent Słupska postanowił zdjąć ze ściany swojego gabinetu obraz z wizerunkiem Jana Pawła II, a następnie nie zgodził się na powieszenie jego wizerunku w związku z rocznica śmierci papieża z Polski. Jak donosi Radio Zet, śledczy nie dopatrzyli się w tym czynie przestępstwa. Prezes stowarzyszenia zapowiada, że odwoła się od decyzji prokuratury.

Ryszard Nowak to były poseł (Sejmu II kadencji) z listy Unii Pracy. Następnie bezskutecznie ubiegał się o reelekcję w 1997 r., po czym wstąpił do PSL, gdzie w 2001 r. również nie otrzymał wystarczającego poparcia wyborców. W 2004 r. bez powodzenia startował z list Polskiego Stronnictwa Ludowego w wyborach uzupełniających do Senatu, po czym przeniósł się do Samoobrony. Ponadto dwukrotnie uzyskał mandat do rady powiatu jeleniogórskiego, ale jego kolejne podejścia kończyły się niepowodzeniem. W 2010 r. startował do rady powiatu z listy KWW Rodzina Karkonoska, a w minionych wyborach (2014 r.) próbował swoich sił przez komitet Siła Mieszkańców Pawła Wilka.

Ryszard Nowak znany jest z donosów do prokuratury na osoby z pierwszych stron gazet. O obrazę uczuć religijnych oskarżał już m.in. Adama „Nergala” Darskiego czy Dorotę „Dodę” Rabczewską. Na jego celowniku znajdowali się ponadto: aktor Tom Cruise, Jerzy Owsiak, Maciej Maleńczuk i wielu innych ze świata showbiznesu i polityki. Ostatnio działacz stowarzyszenia ze Szklarskiej Poręby złożył doniesienie do prokuratury ws. rzekomego znieważenia Jarosława Kaczyńskiego przez aktora Krzysztofa Kowalewskiego, który nazwał prezesa PiS „obłąkanym”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group