Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 9009
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ryszard Kiełek Szeryfem Praw Dziecka

Sobota, 8 czerwca 2019, 7:01
Aktualizacja: Niedziela, 9 czerwca 2019, 9:53
Autor: Manu
Jelenia Góra: Ryszard Kiełek Szeryfem Praw Dziecka
Fot. BM
W miniony piątek (7.06.) w jeleniogórskiej Szkole Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza, w związku z przypadającą w tym roku 30. rocznicą uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka, Ryszard Kiełek, koordynator kampanii “Cała Polska Czyta Dzieciom”, a ponadto Kawaler Orderu Uśmiechu, został wyróżniony tytułem “Szeryfa Praw Dziecka”.

Gwiazda Szeryfa Praw Dziecka została wręczona przez dyrektor szkoły Elżbietę Rybak podczas akcji czytelniczej “Jak nie czytam, jak czytam”. Było to także zwieńczenie projektu pn. “Szkoła z Prawami Dziecka”, do którego przystąpiła SP nr 7, a organizatorem był UNICEF.

Gwiazdą Szeryfa Praw Dziecka może zostać odznaczony każdy przedstawiciel społeczności lokalnej, który zdaniem uczniów w wyjątkowy sposób dba o ich interesy. Może to być reprezentant władz gminy lub miasta, osoba prywatna czy też członek organizacji pozarządowej lub związku wyznaniowego.

Konwencja o prawach dziecka (ang. Convention on the Rights of the Child) – to międzynarodowa konwencja przyjęta przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w dniu 20 listopada 1989 r. Jest dokumentem obowiązującym w niemal wszystkich państwach świata i zostały w niej spisane wszystkie prawa dziecka. Uchwalenie Konwencji było jednym z ważniejszych osiągnięć Polski w dziedzinie ochrony praw dziecka. W roku 1978 Polska zaproponowała Komisji Praw Człowieka ONZ jej uchwalenie i przedstawiła projekt, który był później dwukrotnie modyfikowany. Na podstawie Konwencji powołano do życia organ nadzorujący jej realizację przez państwa, które ją ratyfikowały - Komitet Praw Dziecka.

Twoja reakcja na artykuł?

8
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group