Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 2578
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Ryszard Kiełek czytał chorym dzieciom w Karpaczu

Wtorek, 18 sierpnia 2015, 22:04
Aktualizacja: 22:06
Autor: Org
Karpacz: Ryszard Kiełek czytał chorym dzieciom w Karpaczu
Fot. Org
– W piękny środowy poranek 12 sierpnia br. po raz kolejny spotkałem się z dzieciakami i młodzieżą szpitala CENTRUM PiA w Karpaczu. Spotkanie miało jak zwykle spontaniczny charakter, czytanie połączone było z informacją o idei wolontariatu , "Orderu Uśmiechu" oraz kampanii "Cała Polska Czyta Dzieciom" – opowiada Ryszard Kiełek.

- Tym razem starałem się dobrać literaturę stosownie do miejsca czytania, czytanie w szpitalach ma w pewnym sensie charakter terapeutyczny zarówno dla słuchaczy jak i osób czytających. Dlatego z radością wracam do takich miejsc – mówił.

- Czytałem wspaniałą , bardzo refleksyjną twórczość Grażyny Orlińskiej oraz wiersze Stefana Śliwińskiego, przybliżyłem też dzieciom legendy o moim rodzinnym Karpaczu. Na koniec spotkania zademonstrowałem napisaną przeze mnie książkę społeczno-historyczną o tematyce repatriacji Polaków ze wschodu, osiedlonych za ziemiach zachodniej Polski m. in w Karpaczu – relacjonował Ryszard Kiełek.

W Karpackim szpitalu leczą się dzieci z całej Polski a takie spotkania jak to są bardzo integrujące i edukacyjne, przybliżają wiedzę o naszym regionie i jego mieszkańcach. Pięknie dziękuję za kolejne zaproszenie. Jestem szczęśliwy że mogłem dać dzieciom chorym trochę optymizmu i radości. Namawiam innych wolontariuszy do podobnej działalności. Naprawdę warto – podkreślał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group