Niedziela, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 6015
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ryszard Kaczorowski: tutaj jest pięknie

Wiadomości: REGION
Poniedziałek, 29 czerwca 2009, 17:16
Aktualizacja: 17:16
Autor: Ania
Fot. Ania
Ostatni prezydent RP na uchodźstwie gości obecnie w Szklarskiej Porębie.

Dzisiaj wraz ze swoją małżonką Karoliną zwiedzał miasto pod Szrenicą. Dostojna para była m. in. w Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej KPN, nad Wodospadem Szklarski oraz w Domu Karla i Gerharta Hauptmannów. Obydwoje zachwycali się Karkonoszami i bogactwem, zarówno kulturowym jak i przyrodniczym, tych terenów.

W ich wędrówce towarzyszył im Wacław Demecki, założyciel Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Legnicy, w której prezydent gościł w sobotę. Obecny był także profesor Łukasz Czuma. Przewodnikiem był dr Przemysław Wiater, radny Szklarskiej Poręby.

Ryszard Kaczorowski w najbliższą środę przyjedzie do Jeleniej Góry. Podczas uroczystej sesji rady miasta zostanie mu nadany tytuł Honorowego Obywatela Miasta Jelenia Góra. Początek uroczystości o godz. 16 w Filharmonii Dolnośląskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

daria30119 29-06-2009 20:09
Wow to już wiem co powodem całodobowych kontroli koło miejsca w którym obecnie gości. Po kilka radiowozów tam stoi i kontroluje wszystkie auta jak leci. Szkoda,że ten Pan niedługo wyjedzie-znowu na te uliczki powróci banda piratów drogowych (którym ogromne dziury nie przeszkadzają szaleć) i kilku łobuziaków. A i widziałam jak dwoje kierowców pozbyło się prawa jazdy przez te kontrole.
~Dziad 29-06-2009 22:05
Komu na tym zależy i co na tym mozna wygrać?Podejrzewam,że za tym stoją,ze swoja skuteczną sztuką uwodzenia,Pan Kusiak i pani Malczuk.Przeciwnym takiemu zaszczytowi jest zapewne p.Cezary,który pamięta,że w "rządzonej" przez pana Kaczorowskiego RP Jelenia Góra nazywała się H-berg,z czego wnioskować można,że dzisiaj rządzą sentymenty.A w ogóle to chodzi o promowanie szkoly p.Demeckiego,a radni weszli do gry,w ciemno..to jest dobra i skuteczna gra dla wszystkich.Tylko po co mieszać do tego historię.
~Mam pytanie ... 29-06-2009 23:53
Z jakiego powodu, ze względu na jakie zasługi, dla kogo i po co (!) ten obcy Jelonce człowiek ma zostać Honorowym Obywatelem Miasta? Dlatego tylko, że przyjechał tu na chwilkę? Wielu zacnych gości bywa w naszym mieście i nawet nikt nie zauważa ich obecności; wielu z nich zasługuje na szczególne względy ... Dziad z 22:05 ma rację - niektórzy chcą wleźć na plakat, więc każdy chwyt jest dobry! nawet dziadzio Kaczor do tego się nadaje.
~do radnych 30-06-2009 0:46
Z całym szacunkiem dla P.Kaczorowskiego. A co ten Szanowny Pan zrobił dla J.Góry . Pewnie KTOŚ Go tu przywiózł do JG. Podejrzewam ,że nie wiedział gdzie ta JG jest. Pewnie szukał na mapie nas w pobliżu Zielonej Góry. Ciekawe ile ten P.Prezydent ma lat 100 czy się mylę. A może 150
ago. 30-06-2009 6:49
Według rozumowania pana Dziad to Dziadek Józef Piłsudski, gdyby jeszcze żył, także nie mógłby zostać Honorowym Obywatelem Miasta Jelenia Góra, albowiem za Jego czasów również obowiązywała nazwa Hirschberg.;-)
~Henryk.jg 30-06-2009 10:07
Duża grupa mieszkańców Jeleniej Góry jest przeciwna nadaniu tego tytułu osobie, która nic nie zobiła dla stolicy Karkonoszy!
~Henryk.jg 30-06-2009 10:08
O 15:30 będziemy protestować z transparentami!!!
rymcycymcy 30-06-2009 10:23
Starsi panowie są dalekowidzami i mogą podziwiać tylko odległe pejzaże ;)
~obużony 30-06-2009 11:51
A co takiego pan Kaczorowski wogóle zrobił dla Polski i polaków poza wydzieraniem się na nabrzeżu portowym w Anglii . Kiedy to pozostawieni sami sobie żołnierze 2 Korpusu gen. Andersa zmuszeni do powrotu do kraju wsiadali na Batorego . Wśród tych żołnierzy był mój dziadek , a pan Kaczorwski razem ze swoimi kolesiami darł się komuniści . Siedział i grzał tyłek w Londynie za pieniądze Polonii nie robiąc nic dla kraju . Wstyd dla miasta
~gośc 30-06-2009 13:00
A zapytajcie w Krusie w Szklarskiej Porębie,który to już raz w tym obiekcie bywa Pan Kaczorowski.To dopiero teraz zwiedza Szklarska a co robił podczas 3 poprzednich wizyt w dotowanym w 100% z budżetu państwa Krusie?Dlaczego nie zamieszka w prywatym pensjonacie?Ano dlatego,że obecny dyrektor Barej pracował w tej Szkólce Menegerskiej i piastował tam nawet posażne stanowisko.Musi sie chłop wykazać bo chodzą słuchy,ze wkrótce dyrem w Krus już nie będzie.
~ZABOBRZANIN 30-06-2009 23:23
Alez mi to ciekawe ... ogromnie i godne uwagi ! Nie ma to jak ukrywać się na uchodztwie i wydawać polecenia. Bohater pierwsza liga. Jakie to strategiczne priorytety dla Jeleniej Góry aby Go honorować ? BEZSENSU ! No chyba że imprezka będzie dla VIPów za pieniądze naszych mieskańców.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group