Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 3960
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rysunki wybitnych twórców XVI–XVII wieku

Środa, 20 kwietnia 2016, 7:39
Aktualizacja: 7:42
Autor: Manu
Jelenia Góra: Rysunki wybitnych twórców XVI–XVII wieku
Fot. Organizator
Dzisiaj (20.04, w środę) o godz. 17.00 w murach Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze rozpocznie się wernisaż wystawy “Rysunek XVI–XVIII wieku – Włochy, Niemcy, Niderlandy z kolekcji Muzeum Narodowego we Lwowie imienia Andrzeja Szeptyckiego”. Ekspozycja czynna będzie do 5 czerwca.

Na wystawie będzie można zobaczyć obszerny zbiór rysunków włoskich mistrzów XVII-XVIII w., w większości należących do szkoły weneckiej, która w XVII w. zajmowała wiodące miejsce we Włoszech. To będzie wyjątkowa okazja, żeby obejrzeć niesamowite dzieła wybitnych historycznych twórców. Warto zatrzymać się w biegu życia i pozwolić sobie na prawdziwie artystyczne uniesienia. Z pewnością ta wystawa to doskonała propozycja na kulturalną podróż. Jest to kolekcja stu siedemdziesięciu dzieł, na co dzień dostępna w Muzeum Narodowym we Lwowie imienia Andrzeja Szeptyckiego.

Dzieła wykonane są ołówkiem, sangwiną, węglem, kredą i tuszem. Odwiedzający Muzeum mogą zobaczyć prace takich mistrzów, jak Giovanni Battista Tiepolo, Giovanni Battista Piazzetta, Andrea Schiavone, Gaetano Gerardo Zompini, Nicolo Grassi, Giovani Batista Crozato, Giovanni Battista Pitoni, Francesco Novelli, Giovanni Battista Marcola, Carlo Maratta, Antonio Balestra, Giacomo Palma, Santo Piatti Salvatore Rosa, Francesco Solimena, Reno Guido, Agostino Carracci, Marco Benifala, Christiana Wilhelma Dietricha, Hansa Rottenhammera i Antona van Dycka.

Istotnym akcentem oraz chlubą ekspozycji jest rysunek Apostoła przypisany Michałowi Aniołowi.

Patronat honorowy: Marszałek Województwa Dolnośląskiego

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group