Środa, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 7467
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rymowane zmagania gimnazjalistów

Sobota, 26 stycznia 2008, 16:13
Aktualizacja: 16:14
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Rymowane zmagania gimnazjalistów
Fot. TEJO
Wiersze Gałczyńskiego, Szymborskiej, Osieckiej, Jana Pawła II oraz mniej lub bardziej znane piosenki zabrzmiały w sobotę w Młodzieżowym Domu Kultury w Jeleniej Górze w eliminacjach miejskich konkursu recytatorskiego szkół gimnazjalnych.

Uczestników zdziesiątkowała grypa, toteż na scenie pojawiło się mniej uczniów niż zapowiedziano. Ale poziom i tak był bardzo wysoki, a jurorzy mieli kłopot z wyborem najlepszych młodych interpretatorów poezji.

Przyznano trzy pierwsze miejsca: Elizie i Piotrowi Kurowskim z Gimnazjum nr 2 oraz Weronice Kołodziejskiej z „jedynki”. Drugie miejsca zajęli Natalia Spójnik (G. nr 2), Gabriela Kowalewska (G. nr 1) oraz Bartosz Czarnecki z MDK, który z humorem powiedział wiersz Gałczyńskiego „Numer 42” traktujący o damskich nogach.
Na trzecim miejscu uplasowali się Wiktoria Kapla z Gimnazjum przy LO nr 1 oraz Jakub Mieszała z MDK, który wybrał trudny tekst Jana Pawła II, fragment „Tryptyku rzymskiego”.

W kategorii poezji śpiewanej triumfowały Gabriela Kowalewska oraz Magdalena Burdelak. Po drugie miejsce sięgnął duet: Beata Nożyńska oraz Marcin Kasprzyk, a na trzecim miejscu konkurs ukończyła Alicja Zalesska. Wyróżnienia przypadły Karolinie Pawlikowskiej z MDK i Katarzynie Jamro z zespołu szkół przy Uzdrowisku Cieplice.

Wszyscy awansowali do eliminacji powiatowych, które w Młodzieżowym Domu Kultury odbędą się 2 lutego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group