Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 9058
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ruszyły zapisy na VIII Półmaraton Jeleniogórski

Wtorek, 3 grudnia 2019, 16:08
Aktualizacja: 16:10
Autor: MDvR
Jelenia Góra: Ruszyły zapisy na VIII Półmaraton Jeleniogórski
Fot. użyczone
Zima za pasem, ale organizatorzy kolejnej edycji Półmaratonu Jeleniogórskiego i Jeleniogórskiej Dziesiątki już myślą o wiośnie. O wiośnie biegowej, bo jeleniogórski bieg tradycyjnie zaczyna i otwiera sezon pod Karkonoszami. Jeszcze nie tak dawno finiszowali uczestnicy kolejnego Biegu Niepodległości w Jeleniej Górze, a już pora myśleć o startach wiosennych.

W przyszłym roku VIII Półmaraton Jeleniogórski odbędzie się 5 kwietnia i o godzinie 11:00 wystartuje z Placu Piastowskiego w Cieplicach-Zdroju, które już na dobre kojarzone są jeleniogórskimi biegami. Uzdrowiskowa część miasta na pewno zasługuje na takie wyróżnienie i doskonale pasuje do promowania i wspierania sportowej aktywności.

Zgłoszeń do biegu można dokonywać za pomocą strony https://jelenia.superbieg.pl Do końca roku opłata startowa wynosi tylko 55 PLN za udział w półmaratonie i 50 PLN za udział w biegu na dystansie 10 km. Od 1 stycznia do 31 stycznia wynosić będzie, odpowiednio, 60 i 55 PLN. Przez cały czas, bez względu na termin, opłata za start zawodniczek i zawodników z kategorii wiekowych 60+ (począwszy od rocznika 1959) wynosi jedyne 45 PLN. Mama lub tata biegnący z wózkiem na dystansie 10 km również zapłaci 45 PLN.

Na pakiet startowy składa się m.in. pamiątkowy medal na mecie, regeneracyjny ciepły posiłek, dostęp do punktów odżywczych na trasie i na mecie oraz pamiątkowy dyplom. Tak jak rok temu, organizatorzy dają możliwość kupienia pamiątkowej biegowej koszulki i taki, rozszerzony pakiet startowy, kosztuje dziś 89 PLN.

Trzeba jednak wspomnieć o tym co czeka na trasie, bez względu na zawartość pakietu, a w zasadzie jest jego najbardziej atrakcyjną częścią. To na pewno trasa biegu, która, na obu dystansach, prowadzi po niezwykle urokliwych zakątkach Jeleniej Góry i okolic, a biegaczom przez cały czas towarzyszy fantastyczna panorama ośnieżonych Karkonoszy. Nie ma w Polsce drugiej takiej trasy i takiego biegu. Nic dziwnego, że od początku istnienia Półmaratonu Jeleniogórskiego towarzyszy mu hasło „bieg z widokiem na góry”, a z roku na rok coraz więcej zawodników przyjeżdża na bieg do Jeleniej również z odległych zakątków Polski.

Siódmą edycję imprezy w roku 2019 wygrał Ukrainiec Pavlo Veretski (LKB Rudnik) przed Kamilem Makosiem (Karkonosz Running Team) i Kamilem Rutą (Nike Running Team). Klasyfikację kobiet wygrała Walentyna Kiliarska (LKB Rudnik), wyprzedzając Anetę Zaczyńską ( Drużyna Szpiku KGHM) i Karolinę Sawiniec. Bieg na 10 km wygrał Jakub Kulesza (Sport&Triathlon Club) przed Leszkiem Kononowiczem i Marcinem Pawłowskim (Olaws Złotoryja). Najlepsza z kobiet to Teresa Krajewska – Wiśniak (Karkonosz Running Team). Druga była Karolina Jankowska (23 SPA), a trzecia Monika Lachowska (Klub Biegacza Bolesławiec).

W 2019 roku do udziału w biegu zgłosiło się 1029 osób. W roku 2020 organizatorzy ustalili limit zgłoszeń na równy 1000 – po 500 na „połówkę” i na „dychę”. Wyścig o miejsca na liście startowej już się rozpoczął! Nadchodzący rok to również kolejny sezon cyklu biegów górskich Runner's World Super Bieg. Kalendarz tych zawodów i start zapisów już wkrótce!

Twoja reakcja na artykuł?

3
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
602
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group