Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 6308
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ruszyły z kopyta w pogoni za „lisem”. W Gostarze

Niedziela, 30 października 2011, 7:55
Aktualizacja: 8:02
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Ruszyły z kopyta w pogoni za „lisem”. W Gostarze
Fot. Agrafka
Gonitwa Św. Huberta, prezentacja ras koni i pokazy jeździeckie: takie atrakcje miały miejsce wczoraj w goduszyńskiej Stajni Gostar. Honorowym uczestnikiem był Czesław Lang.

– To ukoronowanie letniego sezonu jeździeckiego, podczas którego staramy się przybliżyć ludziom sport jeździecki i rekreację jeździecką. Odbyła się również zabawa dla dzieci tzw. lis szukany, w którym brało udział 17 koni. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do naszej stajni na przejażdżki konne oraz naukę jazdy – powiedziała Iwona Szafir, dyrektor Stajni Gostar.

Iwona Szafir wykonała pokaz ujeżdżenia ośmioletniego konia, Halnego: zademonstrowała chody: tj. ciągi w kłusie, łopatki, zmiany nogi w galopie i inne. Nie zabrakło pokazów jazdy zaprzęgowej. Odbyły się także konkursy podnoszenia nóg u konia, przeciąganie liny z koniem, czy gonienie lisa i różne quizy dla publiczności. Imprezę komentował Janusz Lawin.

Na koniec odbyła się tytułowa „Gonitwa Św. Huberta”, w której wzięło udział 10 koni, i pokaz skoków. Warto podkreślić, że w Stajni Gostar, która powstała w 2003 r., znajduje się ok. 35 koni różnych ras, m.in. śląskie, belgijskie, holenderskie, krwi angielskiej, a także czystej krwi arabskiej.

Organizatorzy oprócz gonitwy przewidzieli atrakcje w postaci przejażdżek na koniach i kucykach oraz wielkie ognisko i pieczenie kiełbasek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (67) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group