Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Sobota, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 12657
Zalogowanych: 39
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Ruszyły roboty drogowe w Strzyżowcu

Sobota, 19 maja 2012, 7:49
Aktualizacja: 7:51
Autor: Kamila Grzebyk, Dominika Litke
Region: Ruszyły roboty drogowe w Strzyżowcu
Fot. Kamila Grzebyk
W poniedziałek (14.05) rozpoczęły się prace dotyczące remontu jednego z pięciu mostów w Strzyżowcu. Na pierwszy ogień poszedł most nieopodal kościoła. Prace potrwają do września br. Kierowcy mogą się spodziewać utrudnień i objazdów.

Od kilku dni obok remontowanego mostu tworzona jest zastępcza droga, przez którą będzie przebiegał objazd. Niedługo bowiem kierowcy będą musieli przygotować się na utrudnienia i tymczasową zmianę organizacji ruchu drogowego.

Zastępczą drogą przejadą tylko samochody osobowe oraz autobusy. Dla samochodów ciężarowych przewidziana jest inna trasa z Jeleniej Góry przez Pasiecznik, Wojciechów, Golejów do Pławnej.

- To jest jedyny most, dla którego możemy utworzyć objazd i znaleźliśmy pieniądze. 40 procent całej kwoty udało nam się zdobyć z Ministerstwa Infrastruktury, a pozostała część pochodzi ze Starostwa Powiatowego we Lwówku Śląskim – mówi starosta lwówecki Józef Stanisław Mrówka. - Remontu wymagają również pozostałe cztery mosty w Strzyżowcu, które się kruszą i tworzą się w nich dziury. Na te inwestycje na razie brakuje jednak pieniędzy.

Koszt prac to 495 tys. zł z czego 195 tys. zł pochodzi z Ministerstwa Infrastruktury. Przetarg wygrała firma Anbud Anna Twardochleb ze Lwówka Śląskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Puste kościoły, mniej księży... Niedzielne msze raz w miesiącu?

Oddanych
głosów
988
Dobry pomysł
50%
To jest niedopuszczalne
33%
Nie mam zdania
17%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Co zmieni polska bomba atomowa?
Rozmowy Jelonki
Rezonans dla węża domowego już możliwy
 
Kultura
Nowy teledysk Leniwca
 
Aktualności
Ruszyły Wielkie Jeleniogórskie Juwenalia
 
Aktualności
Spotkanie pełne wspomnień o Jerzym Szmajdzińskim
 
Jelonka wczoraj
Złote rogi nad Kotliną
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group