Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7786
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ruszyły pociągi dalekobieżne, będą nowe szynobusy

Środa, 30 kwietnia 2008, 17:36
Aktualizacja: 17:55
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Ruszyły pociągi dalekobieżne, będą nowe szynobusy
Tabor na dworcu PKP przypomina raczej skansen niż nowoczesność.
Fot. TEJO
Do Przemyśla, Szczecina i Gdyni można dojechać z Jeleniej Góry bezpośrednio koleją. PKP uruchomiły te połączenia w związku z majowym przedłużonym weekendem. Normalnie kursują składy pospieszne do Warszawy. To nie jedyna dobra wieść z dworca PKP.

Oprócz zapowiadanych pociągów dalekobieżnych, niebawem odjadą stąd dwa nowe szynobusy, które zawiozą pasażerów do miejscowości regionu jeleniogórskiego.

Stacja w Jeleniej Górze stała się węzłowym punktem dla autobusów szynowych. Część z kursów obsługują także maszyniści ze stolicy Karkonoszy.

Oprócz Bolesławca, Legnicy i Lwówka, – po uzupełnieniu taboru o dwa kolejne pojazdy – szynobusy dojadą także do Zgorzelca. Obsłużą także te składy, gdzie ze względu na awarię przestarzałych maszyn, wprowadzono komunikację zastępczą.

Nowe szynobusy są własnością Urzędu Marszałkowskiego, który w tym roku przeznaczył na osiem takich pojazdów 56 milionów złotych. W pojeździe wygodnie pojedzie 150 osób. Jest cichy, szybki, wygodny i – przede wszystkim – oszczędny. Zużywa znacznie mniej paliwa niż tradycyjna spalinówka i rzadko się psuje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group