Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 5779
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ruszyli z programem. „Wspólne działanie – lepsze jutro” rozpoczęte

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 8 października 2011, 9:52
Aktualizacja: Niedziela, 9 października 2011, 17:21
Autor: Petr
Fot. Petr
Wczoraj, 7 października na dziedzińcu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze odbył się festyn inaugurujący program „Wspólne działanie – lepsze jutro” stworzony wespół z Prywatnym Centrum Kształcenia Kadr działającym w stolicy Karkonoszy.

Wczorajszy festyn inaugurujący program „Wspólne działanie – lepsze jutro” autorstwa MOPS i PCKK w Jeleniej Górze był imprezą przygotowaną specjalnie z myślą o mieszkańcach stolicy Karkonoszy z obszaru objętego Lokalnym Programem Rewitalizacji. W ramach festynu, osoby zainteresowane uczestnictwem w programie mogły m.in. uzyskać wszystkie niezbędne w tym celu informacje od profesjonalnych doradców MOPS, zapisać się na listę chętnych, zjeść ciepły posiłek i dowiedzieć się nieco więcej o samej idei projektu.

– Spotkaliśmy się tutaj po to, by zainaugurować program „Wspólne działanie – lepsze jutro”. Program, którego celem jest lokalna integracja osób zamieszkałych w Jeleniej Górze – osób, które będą mogły poznać inne możliwości, niż dotychczas; rozwinąć posiadane kwalifikacje, uczestniczyć w szeregu kursów i warsztatów zawodowych, imprezach integracyjnych, a także przedsięwzięciach kulturalnych i sportowych skierowanych do całych rodzin - mówi Wojciech Łabun, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze.

I dodaje: – Do tej pory mówiliśmy jeleniogórzanom i jeleniogórzankom, jak mają żyć. Teraz, przeszliśmy do konkretów. Rzeczy, w które faktycznie mogą zaangażować się zarówno osoby dorosłe jak i młodzież i dzieci. Dla tych ostatnich przygotowaliśmy świetlicę środowiskową, w której będą odbywały się zajęcia integracyjno-edukacyjne z ciepłym posiłkiem i pod właściwą opieką.

Swoją drogą, podczas wczorajszego festynu inaugurującego program „Wspólne działanie – lepsze jutro” dzieci otrzymały „przedsmak” gier i zabaw, w których z pewnością będą mogły uczestniczyć w czasie, gdy ich rodzice zajmą się kursami czy warsztatami. Było sporo humoru, gromkiego śmiechu powodowanego występami clowna i czarodzieja, jak również wesołych zwierzaków – pań przebranych za tygryska i świnkę. Co ważne, każde z dzieci po zakończeniu gier i zabaw integracyjnych otrzymało nagrodę.

– Według mnie, program „Wspólne działanie – lepsze jutro” daje młodym rodzicom, którzy borykają się z samotnym wychowywaniem dzieci, jak to jest w moim przypadku; problemem bezrobocia, komunikacją w rodzinie czy innymi trudnościami naprawdę sporo opcji. Z jednej strony, gwarantuje możliwość odbycia szkoleń i nabycia nowych umiejętności, które będzie można wykorzystać na rynku pracy. Z drugiej, opiekę nad młodzieżą czy dziećmi, komfort dla nas, pewność, że w czasie wolnym nasze pociechy będą miały co ze sobą zrobić – mówi nam Sylwia Kik, chętna do uczestnictwa w programie.

„Wspólne działanie – lepsze jutro” to program współfinansowany ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Liderem projektu realizowanego przez MOPS wspólnie z PCKK w Jeleniej Górze jest Miasto Jelenia Góra. Patronat medialny nad programem objął m.in. portal Jelonka.com. Więcej informacji: www.pckk.pl, www.facebook.com.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~F-16 8-10-2011 11:21
Byłem tam wczoraj z dzieciakami było fajnie konkursy nagrody dla dzieciaków i p Z CZ mega lans przed wyborami wiecej takich imprez
~rachmistrz 8-10-2011 11:38
Znowu pchająca sie Zocha do reklamy- przeciez do dzisiaj nie została rozliczona za idiotyczną zmarnotrawna inwestycje 5 mln dolarów(przeliczając wówczas ) ktore miasto wyłożyło w handlowy dom dziecka ,zamiast znaleśc dobrego inwestora , to wydało publiczne pieniadze pod wodzą Czernow.Do dzisiaj za te straty placą mieszkańcy w podatkach aby to utrzymywać,dom handlowy nie jest rentowny , przynosi ewidentne straty ekonomiczne od początku przez wiele lat ,świeci pustkami -oferty sprzedaży nie powiodły sie pozostał comiesiaczny wrzód strat- podobnych ułomnych poczynań Zośka ma wiecej na koncie , szkoda tylko ,ze za swoje marnotrawne działania nie placi własnymi pieniadzmi .Przytula sie do dobrotliwych akcji a swoje nieudacznictwa nie naprawia, bo ma chyba poparcie podobnych do siebi
~Bezrobotny 8-10-2011 17:04
A co będzie jak program się skończy?Ci ludzie dalej wrócą do biedy i nędzy.A czernow mogą zadawć słynne pytanie -Jak żyć? Wyrzucane w błoto unijne pięniądze,tylko firmy szkoleniowe mają z tego zysk a MOPS udaje że coś robi.
~bidak 8-10-2011 17:35
Szkoda , że nie działa się na co dzień. Wyruszyli na wspólne działanie ! Dopiero teraz ! A do tej pory siedzieli na dupie !
~ 8-10-2011 20:19
Kursy językowe dla dorosłych dostępne dla mieszkańców Jeżowa, ale "pierwszeństwo w przyjęciu mają osoby aktywnie działające na rzecz gminy". Dziwne kryteria naboru jak na wykorzystanie środków unijnych "działanie na rzecz gminy" czyli właściwie dla kogo te kursy? - to pytanie po przeczytaniu informacji ze strony pckk.pl nt. "bezpłatne kursy języka niemieckiego oraz czeskiego w ramach Projektu: ”Znajomość języków obcych podstawą współpracy europejskiej” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego".
~jelonekjak w 8-10-2011 23:30
taaa...wybory i Czernow znowu jak kameleon...w ilu ugrupowaniach juz była?..żałuję,ze ten wielki na bylym internacie szkoły ekonomicznej plakat nie powieszono na budynku aniluxu...pomarzyć pani Czernow dobra rzecz...,ale wstydu to mamy juz dość...dzięki Pani polityce i walce o...na pewno nie sprawy jeleniogórzan....
~ciepliczanka1 9-10-2011 1:19
Gdzie się nie obejrzysz wszędzie ZOŚKA!!! Strach lodówkę otworzyć!
~mama Aga 9-10-2011 13:22
Też byliśmy. Było super. Dzieciaki zachwycone atrakcjami. Nawet ja się trochę pogimnastykowałam przy jednym z konkursów. Wszystkie dzieci wyszły z festynu z nagrodami. Oby więcej takich imprez.
~x 10-10-2011 17:31
od lat zona stara sie o dotacje na turnus rehabilitacyjny po operacji kregoslupajest na grupie inw we wspanialym MOPSIE, na prozno, odmowa za odmowa. dziwne ze jednak ktos korzysta z tego funduszu. jaka droga to realizuje? czyzby SAMI SWOI ? Wojciechu moze przyjrzal bys sie pracy swojej kadry urzedniczej czy ma czyste sumienie.
~ 3-12-2011 22:13
Pani zosia już dawno powinna być na emeryturze i przekazać wiedzę i mądrość zdobytą za państwowe pieniążki młodym kobietą. A nie udawać piękną, mądrą i młodą. Ale jak widać: nie ustępuje. Straszyła na plakatach wyborczych i straszy dalej.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group