Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 10008
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ruszyli z programem. „Wspólne działanie – lepsze jutro” rozpoczęte

Sobota, 8 października 2011, 9:52
Aktualizacja: Niedziela, 9 października 2011, 17:21
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: Ruszyli z programem. „Wspólne działanie – lepsze jutro” rozpoczęte
Fot. Petr
Wczoraj, 7 października na dziedzińcu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze odbył się festyn inaugurujący program „Wspólne działanie – lepsze jutro” stworzony wespół z Prywatnym Centrum Kształcenia Kadr działającym w stolicy Karkonoszy.

Wczorajszy festyn inaugurujący program „Wspólne działanie – lepsze jutro” autorstwa MOPS i PCKK w Jeleniej Górze był imprezą przygotowaną specjalnie z myślą o mieszkańcach stolicy Karkonoszy z obszaru objętego Lokalnym Programem Rewitalizacji. W ramach festynu, osoby zainteresowane uczestnictwem w programie mogły m.in. uzyskać wszystkie niezbędne w tym celu informacje od profesjonalnych doradców MOPS, zapisać się na listę chętnych, zjeść ciepły posiłek i dowiedzieć się nieco więcej o samej idei projektu.

– Spotkaliśmy się tutaj po to, by zainaugurować program „Wspólne działanie – lepsze jutro”. Program, którego celem jest lokalna integracja osób zamieszkałych w Jeleniej Górze – osób, które będą mogły poznać inne możliwości, niż dotychczas; rozwinąć posiadane kwalifikacje, uczestniczyć w szeregu kursów i warsztatów zawodowych, imprezach integracyjnych, a także przedsięwzięciach kulturalnych i sportowych skierowanych do całych rodzin - mówi Wojciech Łabun, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze.

I dodaje: – Do tej pory mówiliśmy jeleniogórzanom i jeleniogórzankom, jak mają żyć. Teraz, przeszliśmy do konkretów. Rzeczy, w które faktycznie mogą zaangażować się zarówno osoby dorosłe jak i młodzież i dzieci. Dla tych ostatnich przygotowaliśmy świetlicę środowiskową, w której będą odbywały się zajęcia integracyjno-edukacyjne z ciepłym posiłkiem i pod właściwą opieką.

Swoją drogą, podczas wczorajszego festynu inaugurującego program „Wspólne działanie – lepsze jutro” dzieci otrzymały „przedsmak” gier i zabaw, w których z pewnością będą mogły uczestniczyć w czasie, gdy ich rodzice zajmą się kursami czy warsztatami. Było sporo humoru, gromkiego śmiechu powodowanego występami clowna i czarodzieja, jak również wesołych zwierzaków – pań przebranych za tygryska i świnkę. Co ważne, każde z dzieci po zakończeniu gier i zabaw integracyjnych otrzymało nagrodę.

– Według mnie, program „Wspólne działanie – lepsze jutro” daje młodym rodzicom, którzy borykają się z samotnym wychowywaniem dzieci, jak to jest w moim przypadku; problemem bezrobocia, komunikacją w rodzinie czy innymi trudnościami naprawdę sporo opcji. Z jednej strony, gwarantuje możliwość odbycia szkoleń i nabycia nowych umiejętności, które będzie można wykorzystać na rynku pracy. Z drugiej, opiekę nad młodzieżą czy dziećmi, komfort dla nas, pewność, że w czasie wolnym nasze pociechy będą miały co ze sobą zrobić – mówi nam Sylwia Kik, chętna do uczestnictwa w programie.

„Wspólne działanie – lepsze jutro” to program współfinansowany ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Liderem projektu realizowanego przez MOPS wspólnie z PCKK w Jeleniej Górze jest Miasto Jelenia Góra. Patronat medialny nad programem objął m.in. portal Jelonka.com. Więcej informacji: www.pckk.pl, www.facebook.com.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
1041
Tak
11%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
112
Akcja "Gruchot"
 
Turystyka
Dramat w górach
 
112
Seniorzy z policją
 
Polityka
O herbie powiatu
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group