Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 7171
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ruszyła budowa rekreacyjnego placu na Zabobrzu III

Środa, 16 lipca 2014, 7:24
Aktualizacja: Czwartek, 17 lipca 2014, 7:20
Autor: Angela
Jelenia Góra: Ruszyła budowa rekreacyjnego placu  na Zabobrzu III
Fot. Angela
Nawieziono ziemię pod budowę nowego placu rekreacyjnego dla dzieci i dorosłych, który jeszcze w tym roku powstanie na terenie pomiędzy ulicami Sygietyńskiego i Kiepury w Jeleniej Górze przy tzw. górce. Teren przygotuje Miasto, a plac wyposaży Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Koszt prac szacuje się na 600 tys. zł.

Projekt inwestycji zakłada budowę: parku linowego, siłowni pod chmurką z 20. urządzeniami do ćwiczeń wszystkich partii mięśni i małą architekturą.

Miasto – z tytułu prawa własności gruntu – zajmie się przygotowaniem terenu. Będzie tu nawierzchnia z kostki betonowej i granitowej oraz nawierzchnia bezpieczna – piaskowa. Powstanie również nowe oświetlenie, staną kosze, stojaki na rowery, a także tablica informacyjna z regulaminem centrum.

- Do nas należy zakup i montaż urządzeń – mówi Mirosław Garbowski, prezes JSM. – Będzie park linowy, plac zabaw dla małych dzieci, ale również z urządzeniami dla takich w wieku 10 – 14 lat, 10 stanowisk siłowni - po dwa urządzenia przy każdym i oczywiście ławeczki. Dla bezpieczeństwa użytkowników, całość będzie monitorowana – wymienia prezes.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group