Poniedziałek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 6088
Zalogowanych: 24
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ruszyła budowa kanalizacji w zaniedbanej części centrum

Czwartek, 24 marca 2011, 12:15
Aktualizacja: Piątek, 25 marca 2011, 15:36
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Ruszyła budowa kanalizacji w zaniedbanej części centrum
Czy Osiedle Robotnicze nabierze blasku i przestanie być symbolem zaniedbania dolnego śródmieścia? Wrzesień 2010.
Fot. TEJO
Na Osiedlu Robotniczym oraz w rejonie ulic Karola Miarki i Nadbrzeżnej firma Skanska zaczęła roboty, wskutek których powstanie 10 km kanalizacji sanitarnej i ponad 6 km wodociągu. Wartość robót to łącznie 21 mln zł brutto.

Prace zaczęły się w rejonie Osiedla Robotniczego. – W pierwszej kolejności wykonamy przewierty pod rzeką Bóbr oraz zaczniemy przebudowę kolektora przesyłowego do Miejskiej Oczyszczalni Ścieków. Kanały sanitarne znajdujące się obecnie na ulicy Mostowej i ulicach Osiedla Robotniczego są już mocno wysłużone i dlatego na kolejnych etapach prac będziemy je likwidować . Funkcję tych zużytych kanałów przejmie nowy kolektor, którego przebudowę właśnie rozpoczęliśmy– informuje Andrzej Cibor, Kierownik Budowy, Skanska.

Na Osiedlu Robotniczym prace będą prowadzone do lipca 2012 roku. Roboty sieciowe zaczęły się także na ulicach Nadbrzeżnej i Karola Miarki. Tu prace potrwają do roku 2013. W rejonie Nadbrzeżnej powstanie ponad 2 km kanalizacji i ok. 3,5 km wodociągu, natomiast w okolicach Karola Miarki – 3,5 km sieci kanalizacyjnej i prawie 3 km wodociągu. Inwestorem prac jest Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji „Wodnik”. Projekty są dofinansowywane z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Inwestycja przyczyni się do uporządkowania gospodarki wodno-ściekowej w Jeleniej Górze.

Skanska, która porządkuje gospodarkę ściekową w Jeleniej Górze, posiada wieloletnie doświadczenie w tego typu pracach. – Aktualnie budujemy kanalizację sanitarną w Krzyszkowicach i Polance, Skarżysku-Kamiennej, Żywcu i Rzeszowie. Kanalizacja w Jeleniej Górze nie jest naszym pierwszym projektem w tym mieście. Wykonaliśmy tu już modernizację Miejskiej Oczyszczalni Ścieków wraz z budową kompostowni. Kanalizację wybudowaliśmy też w oddalonych o kilkanaście kilometrów od Jeleniej Góry Kowarach – informuje Iwona Walczak, specjalista z Departamentu Komunikacji Skanska SA.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group