Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 5298
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Ruszył program dopłat

Środa, 5 czerwca 2019, 9:15
Aktualizacja: Czwartek, 6 czerwca 2019, 6:32
Autor: WAC
Mysłakowice: Ruszył program dopłat
Fot. WAC
Od 1 czerwca magistrat Mysłakowic rozpoczął przyjmowanie wniosków od mieszkańców gminy zainteresowanych uzyskaniem z tegorocznego budżetu samorządu dopłaty do wymiany źródeł ciepła na bardziej ekologiczne.

Z dopłaty mogą skorzystać właściciele lokalu mieszkalnego lub nieruchomości o charakterze mieszkalnym, wspólnoty mieszkaniowe, których członkowie korzystają z ciepła wytworzonego we wspólnej kotłowni i najemcy lokalu komunalnego.

Dotacja będzie przydzielana w wysokości do połowy poniesionych kosztów kwalifikowanych, jednak nie więcej, niż: dla domu jednorodzinnego – 10 tysięcy złotych, dla mieszkania w budynku wielorodzinnym – 7 tys. zł. W przypadku kotłowni zasilającej w ciepło budynek wielorodzinny limit kosztów kwalifikowanych określony będzie w oparciu o liczbę obsługiwanych mieszkań.

Program dopłat do wymiany źródeł ciepła na bardziej ekologiczne cieszy się sporym zainteresowaniem naszych mieszkańców - mówi wójt gminy Mysłakowice Michał Orman. - Od początku z budżetu gminy na ten cel wyasygnowaliśmy już 360 tysięcy złotych. W tym roku pula ta wynosi 200 tys zł. Jednak gdyby była taka potrzeba, jesteśmy w stanie wygospodarować dodatkowe pieniądze na dopłaty. Dlatego mogę zapewnić, że każdy kto złoży wniosek i spełni wymogi formalne otrzyma wsparcie na wymianę pieca na bardziej ekologiczny.

Twoja reakcja na artykuł?

3
60%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1391
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group