Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 2503
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Ruszają warsztaty kulinarne w Janowicach Wielkich

Środa, 4 kwietnia 2018, 11:30
Autor: WAC
Janowice Wielkie: Ruszają warsztaty kulinarne w Janowicach Wielkich
Fot. WAC
W świetlicy wiejskiej „Rudawy” w Janowicach Wielkich odbędą się 7 kwietnia pierwsze warsztaty z cyklu „Janowicki Notes Kulinarny”. Początek o godz. 16.00.

Zajęcia będą odbywać się od kwietnia do czerwca w świetlicy wiejskiej „Rudawy”, a finał nastąpi na festynie gminnym, na którym odbędzie się otwarty warsztat kulinarny dla większej liczby chętnych.

W ramach projektu międzypokoleniowa grupa mieszkańców Janowic Wielkich weźmie udział w siedmiu warsztatach kulinarnych, na których poznają dwanaście potraw nawiązujących do tradycji regionów, z których pochodzą janowiccy seniorzy.

Uczestnicy projektu przygotują dania inspirowane historycznymi potrawami i uwzględniające zasady współczesnego żywienia. Powstanie „Janowicki Notes Kulinarny” oraz „Janowicka Mapa Kulinarna”. Wzrośnie wiedza o zdrowym odżywianiu i o kuchni regionalnej, pogłębi się integracja międzypokoleniowa.

W trakcie pierwszych zajęć, które poprowadzi Anna Rumińska będą wykonywane bliny gryczane i sałatki z kiszonek. W założeniu wszystkie składniki mają być naturalne, bez konserwantów.

Projekt pn. „Janowicki Notes Kulinarny” jest dofinansowany w ramach programu Dolnośląskie Małe Granty z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group