Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 8228
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ruszą z „Fotoruszeniem”

Poniedziałek, 31 sierpnia 2009, 9:04
Aktualizacja: 9:05
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Ruszą z „Fotoruszeniem”
Fot. TEJO
Interesująco zapowiada się początek października dla miłośników fotografii. Niemal przez dwa tygodnie (1 – 15 X) odbywać się będą wernisaże wystaw oraz imprezy dotyczące sztuki fotografowania.

To druga edycja „Fotoruszenia”, która po ubiegłorocznym sukcesie organizatorki Agnieszki Romanowskiej, w tym roku będzie jeszcze bardziej bogata w wydarzenia. Dziewięć wernisaży i dwa wykłady złożą się na program tej największej fotograficznej imprezy w mieście.

Wzorem roku ubiegłego gościny twórcom udzielą jeleniogórskie lokale gastronomiczne, w których będzie można podziwiać dzieła jeleniogórskich fotografików młodego pokolenia.
– Miejsce organizowania wystaw nie jest tutaj obojętne. To fotografia wychodzi na spotkanie, a nie odbiorca. Teatr, kino, galeria to miejsca szczególne, ale pub, kawiarnia, to lokale codziennego pobytu wielu ludzi, dlatego też niech dojdzie do spotkania odbiorcy z dziełem w miejscu codziennym, zwyczajnym i jakże wysoce publicznym – tłumaczy Agnieszka Romanowska.

W tym roku w „Fotoruszeniu” wezmą udział: Anna Bukład, Marcin Karykowski, Georg Krause, Kamil Łyziak, Piotr Mikołajczak, Paweł Murczak
Robert Pietraga oraz Grzegorz Szymański, którzy pokażą swoje prace w Kaligrafii, Blues Cafe, restauracji Old Pub (Teatr Norwida), Kawa Bar, Braserii Unia i Galerii Czekoladowej. Imprezie towarzyszyć będą prezentacje i wykłady w Książnicy Karkonoskiej: Jacka Sędziaka, który opowie o łamaniu zasad kompozycji w fotografii oraz Konrada Przezdzięka („Pamięć miasta” u styku dwóch epok fotograficznych).

Wydarzenie wspiera Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej „Książnica Karkonoska”. Szczegółowy program „Fotoruszenia” na jego stronie internetowej: http://www.foto-ruszenie.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group