Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8097
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rusza Opłatek Maltański

Sobota, 5 grudnia 2020, 11:06
Autor: MOPS
Jelenia Góra: Rusza Opłatek Maltański
Fot. oplatekmaltanski.org
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Podgórzynie wraz z Suwerennym Rycerskim Zakonem Szpitalników Św. Jana Jerozolimskiego Zwany Rodyjskim i Maltańskim w Polsce po raz piąty organizują w dniach 7-11 grudnia akcję charytatywną „Opłatek Maltański”.

Wydarzenie organizowane jest w ramach ogólnopolskiej akcji charytatywnej pod patronatem honorowym JE ks. kardynała Franciszka Macharskiego, JE ks. kardynała Stanisława Dziwisza oraz JE ks. kardynała Kazimierza Nycza. Akcja skierowana jest do osób potrzebujących, samotnych, które z uwagi na swoją sytuację społeczną i ekonomiczną wymagają wsparcia w przezwyciężeniu własnych problemów. Działania w roku bieżącym będą się opierały na wsparciu materialnym w postaci paczek świątecznych, w myśl idei świątecznej pomocy potrzebującym.

Patronat honorowy nad akcją obejmie J.E. ks. biskup Zbigniew Kiernikowski, J.E. Jerzy Baehr Prezydent Polskich Kawalerów Maltańskich oraz Pan Jerzy Łużniak Prezydent Miasta Jelenia Góra. Partnerami akcji są Państwo Agata i Wacław Dzido oraz Straż Miejska w Jeleniej Górze.

Celem akcji jest podtrzymanie tradycji świąt Bożego Narodzenia oraz wsparcie materialne osób potrzebujących, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Paczki świąteczne zostaną dostarczone do pięćdziesięciu osób korzystających z pomocy MOPS w Jeleniej Górze oraz piętnastu objętych wsparciem GOPS w Podgórzynie.

Mieszkańcom Jeleniej Góry będą one rozwożone w dniach 7-11 grudnia przez pracowników socjalnych oraz funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

Wkład do paczek ufundowali: Rotary Club Jelenia Góra, Jeronimo Martins, Hotel Gołębiewski, Sopp Polska sp. z o.o. w Kamiennej Górze oraz Prezydent Miasta Jeleniej Góry.

Twoja reakcja na artykuł?

7
54%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
8%
Nudzi
3
23%
Smuci
0
0%
Złości
2
15%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
818
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group