Wtorek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 3767
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rusza kolejny etap budowy Galerii Sudeckiej

Czwartek, 9 maja 2013, 7:00
Aktualizacja: Niedziela, 19 maja 2013, 12:26
Autor: Angela
Jelenia Góra: Rusza kolejny etap budowy Galerii Sudeckiej
Fot. Angela
Już niebawem rozpoczną się prace związane z kolejnym etapem budowy Galerii Sudeckiej na Zabobrzu w Jeleniej Górze. Na 16 maja br. zaplanowano uroczystość wmurowania kamienia węgielnego. Na początku czerwca ruszą prace rozbiórkowe. Inwestycja ma się zakończyć na przełomie 2014–2015 roku.

Projekt spółki Echo Investment obejmuje przebudowę i rozbudowę istniejącego od ponad 12 lat Centrum Handlowego Echo przy al. Jana Pawła II.

Pierwszy etap realizacji Galerii Sudeckiej w Jeleniej Górze, czyli otwarcie hipermarketu Real i przygotowanie prac pod rozbudowę zakończył się w marcu br.

- Kolejnym etapem inwestycji, będzie rozbudowa CH Echo – informuje Paweł Słupski ze Spółki Echo Investment. - Najpierw powstanie galeria sklepów, butików i punktów usługowych oraz pierwsze w mieście 7-salowe kino Helios. Ostatnim etapem realizacji Galerii Sudeckiej będzie budowa retailparku, w ramach którego powstanie między innymi sklep DIY – dodaje Paweł Słupski.

W projekcie Galerii Sudeckiej inwestor przewidział 45 000 mkw. powierzchni handlowej. Do dyspozycji klientów zostanie oddanych 100 sklepów i ponad 1 800 miejsc parkingowych. Wśród najemców Galerii Sudeckiej znajdą się między innymi sklepy z Grupy LPP, dla których przeznaczono powierzchnię 3 500 kwadratowych, a także GoSport, który dysponował będzie sklepem o powierzchni 1 350 mkw. W styczniu Echo Investment otrzymało pozwolenie na budowę Galerii Sudeckiej, 4 lutego decyzja o pozwoleniu na budowę została uznana za ostateczną i podlegającą wykonaniu.

Obecnie inwestor prowadzi zaawansowane rozmowy z największymi międzynarodowymi sieciami odzieżowymi takimi jak C&A, New Yorker, Deichmann, Carry, CCC.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy w Jeleniej Górze potrzebne są kolejne galerie?

Oddanych
głosów
449
Tak
24%
Nie
76%
 
Głos ulicy
Jednym wystarczyłoby 5, a innym 10 mało
 
Miej świadomość
Diuna 2 – czy warto zobaczyć?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
Aktualności
Szkolenie przy Kruszwickiej
 
Aktualności
Biegali ku pamięci Żołnierzy Niezłomnych
 
Piłka nożna
Skrót VIDEO z meczu Karkonoszy
 
Kultura
MuzyKuny w Kromnowie
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group