Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 3593
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podgórzyn: Rusza budowa ronda

Środa, 11 listopada 2020, 6:01
Autor: WAC
Podgórzyn: Rusza budowa ronda
Fot. UG Podgórzyn
Na ten moment długo czekali mieszkańcy Podgórzyna, a zwłaszcza rodzice dzieci uczęszczających do tamtejszego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. Orła Białego. 9 listopada w Centrum Aktywności Społecznej w Podgórzynie została podpisana umowa na budowę ronda, na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 366 z drogą powiatową nr 2650D wraz z elementami odwodnienia, oświetlenia drogowego oraz rozbudową ciągu pieszo-rowerowego.

Przetarg na wykonanie tego zadania, które ma znacząco wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w tym bardzo ruchliwym miejscu, wygrała firma Plast-Term z Podgórzyna, oferując kwotę 2 454 000 zł. Inwestycja ta zostanie zrealizowana dzięki środkom pochodzącym z różnych źródeł. Swoje cegiełki dołożyli: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Fundusz Inwestycji Lokalnych oraz gmina Podgórzyn. Prace budowlane będą prowadzone w taki sposób, aby nie zamykać całkowicie skrzyżowania, a jedynie ograniczyć na nim ruch, aby ten ważny punkt komunikacyjny nadal pozostawał przejezdny.

Bardzo się cieszymy, że po długotrwałych procedurach administracyjnych ta ważna inwestycja wreszcie się rozpoczyna - mówi zastępca wójta gminy Podgórzyn Tomasz Szewczyk. - Wykonawca wejdzie na plac budowy już w przyszłym tygodniu. Planowany termin zakończenia prac przewidziany jest na koniec czerwca 2021r.

Twoja reakcja na artykuł?

38
76%
Cieszy
3
6%
Hahaha
1
2%
Nudzi
0
0%
Smuci
6
12%
Złości
2
4%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group