Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 6693
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Runął konar

Piątek, 11 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 11 maja 2007, 19:27
Autor: Angela
Jelenia Góra: Runął konar
Fot. Angela
Pod naporem wiejącego w piątek silnego wiatru część starego drzewa spadła na ulicę Kilińskiego. Na szczęście nikt w pobliżu nie przechodził.

– Już wcześnie spadały tu gałęzie z tego drzewa – mówi Piotr Polański, mieszkaniec pobliskiego budynku. – Jest całe spróchniałe, trzeba je ściąć, bo jeszcze dojdzie do tragedii. A to mogło się zdarzyć dziś – dodaje.

Akacje na Kilińskiego są wiekowe i w nienajlepszej kondycji. Ludziom jednak szkoda niektórych, bo się już do nich przyzwyczaili. Ale bezpieczeństwo jest najważniejsze. Wkrótce groźne drzewo ma zostać całkowicie wycięte.
– Przecież za drzewa umierać nie będziemy. Lepiej, żeby ludzie ścieli drzewo, niż by miało drzewo ludzi ściąć – mówi Aniela Magdeczko z ul. Kilińskiego.

Na miejscu pojawiły się dwa samochody straży pożarnej. Dla strażaków nie była to pierwsza interwencja w piątek.
– Już dostaliśmy informację, że w Cieplicach jest podobna sytuacja. Na miejscu działają strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 – mówi starszy aspirant Tadeusz Rybka, zastępca zmiany Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

W mieście i Kotlinie Jeleniogórskiej od samego rana wieje bardzo silny wiatr. W górach dochodzi do prędkości 100 km na godz. Póki co nie zanotowano uszkodzeń w sieci energetycznej. Według prognoz siła wiatru ma stopniowo słabnąć. Jednak służby ratownicze proszą mieszkańców o usuwanie z balkonów i okien przedmiotów, które wichura może zrzucić.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group