Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 6822
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rudera przestanie straszyć. Zostanie wyburzona?

Czwartek, 31 października 2013, 7:47
Aktualizacja: 7:50
Autor: Angela
Jelenia Góra: Rudera przestanie straszyć. Zostanie wyburzona?
Fot. Angela
Po naszych artykułach i interpelacjach radnych oraz wielu rozmowach władz Miasta z właścicielem Piekarni przy ul. Pijarskiej w Jeleniej Górze, na szpetnej ścianie ustawiono rusztowania. Wszystko wskazuje więc na to, że rozpoczęto remont, ale Miasto ma inne plany wobec tego obiektu.

- Jesteśmy w ciągłym kontakcie z właścicielem i wielokrotnie apelowaliśmy już do niego na różne sposoby, ale przede wszystkim otrzymał on od nas propozycję zamiany tej nieruchomości na inną, bo ulica Pijarska jest dość wąska i w obecnym kształcie nie może tak funkcjonować - mówi Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

Władze Miasta chcą spotkać się z właścicielem nieruchomości, bo remont budynku, to tylko chwilowe rozwiązanie. W dalszej perspektywie, budynek być może zostanie wyburzony.

- Jestem w stanie zaproponować właścicielowi tego obiektu inną nieruchomość, ale jest to już kwestia delikatnych rozmów i jego decyzji – mówi Marcin Zawiła. – Z mojego punktu widzenia najkorzystniej byłoby ten budynek wyburzyć i całą ulicę Pijarską odsłonić. Po skończeniu Osiedla Robotniczego mamy przyczółki na Młynówce do przejazdu i można byłoby w tamtym układzie zupełnie inaczej zorganizować komunikację. Mógłby tam powstać jednokierunkowy przejazd nad Młynówką, wyjazd czy wjazd z ul. Osiedle Robotnicze i po wyburzeniu dwóch kolejnych budynków otworzylibyśmy całą tą przestrzeń – dodaje prezydent M. Zawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group