Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Środa, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 10485
Zalogowanych: 82
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Ruch na budowie S3

Czwartek, 15 października 2020, 7:03
Autor: WAC
Region: Ruch na budowie S3
Fot. GDDKiA
Ruszyły prace przy budowie 16-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S3 pomiędzy Bolkowem i Kamienną Górą.

Po uzyskaniu 21 sierpnia 2020 r. decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) wykonawca (firma PORR S.A.) przystąpił do prac drogowych. W śladzie trasy głównej, w rejonie tunelu TS-32 i portalu południowego TS-26 oraz MOP-u Jaczków, usunięto prawie 190 tys. m sześć. humusu. Trwa również profilowanie i zagęszczanie podłoża, a w początkowej fazie są wykopy i budowa nasypów. Wykonywane jest zabezpieczanie skarp na portalach przed rozpoczęciem tunelowania techniką górniczą.

W ramach prac przygotowawczych w rejonie tunelu TS-32 i portalu południowego tunelu TS-26 zrealizowano już ponad 50 procent wycinki drzew i krzewów. Ponadto wykonano ok. 25 procent planu rozbiórki obiektów kolidujących z inwestycją.

Przypomnijmy. Na odcinku od węzła Bolków do węzła Kamienna Góra Północ zostanie wybudowana dwujezdniowa droga ekspresowa S3 o długości ok. 16,1 km. Każda jezdnia będzie miała po dwa pasy ruchu i pas awaryjny. Powstaną również dwa, dwunawowe tunele drogowe - tunel TS-26 o długości ok. 2300 m, pomiędzy miejscowościami Sady Górne, Stare i Nowe Bogaczowice, oraz tunel TS-32 o długości ok. 320 m niedaleko miejscowości Gostków. Na tym odcinku zostanie wybudowanych 15 obiektów inżynierskich, 13 przejść zwierząt oraz 39 przepustów. Powstaną także drogi dojazdowe, a istniejąca sieć dróg zostanie odpowiednio przebudowana. Planowany termin zakończenia robót budowlanych to II połowa 2023 r.

Twoja reakcja na artykuł?

72
81%
Cieszy
5
6%
Hahaha
1
1%
Nudzi
1
1%
Smuci
2
2%
Złości
8
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Ile książek przeczytałaś/eś w tym roku?

Oddanych
głosów
775
Żadnej
29%
Jedną
8%
Dwie
8%
Trzy lub więcej
55%
 
Głos ulicy
Marsz równości w Jeleniej Górze
 
Warto wiedzieć
Jakucja, Czeczenia, Dagestan, Inguszetia chcą opuścić Rosję
Rozmowy Jelonki
Julia przed swoim najważniejszym do tej pory startem w szachowej karierze – Olimpiadzie w Kazachstanie
 
Jelonka wczoraj
Jelenia Góra 100 lat temu i hotel "Pod Brązowym Jeleniem"
 
112
Do rowu przed Przełęczą Kowarską
 
Aktualności
Dolnemu Śląskowi stuknęło 80 lat
 
Pieniądze
W elektrowni Turów powstała największa w kraju oczyszczalnia
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group