Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Piątek, 8 maja
Imieniny: Stanisława, Wiktora
Czytających: 12537
Zalogowanych: 96
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Różyczki z ciasta francuskiego

Poniedziałek, 10 sierpnia 2015, 9:30
Aktualizacja: 9:38
Autor: Kasia
Jelenia Góra: Różyczki z ciasta francuskiego
Fot. Kasia
Czy gotowanie może być sztuką? Ba! Oczywiście, że tak, a zwłaszcza wtedy, gdy przyrządzane potrawy staja się małymi dziełami sztuki. W dzisiejszych czasach jedzenie, oprócz swych walorów smakowych, ma także i te artystyczne.

Dziś przekonamy Was, że nie trzeba być szefem kuchni, aby przyrządzić cieszące oczy i podniebienie małe słodkości z ciasta francuskiego.

Niewielka ilość składników pozwoli nam stworzyć imponujący efekt kwitnących różyczek. Będziemy potrzebować arkusza gotowego ciasta francuskiego, duże, czerwone jabłko, pół szklanki cukru, cynamon oraz cukier puder.

Ciasto francuskie po odwinięciu, należy delikatnie rozwałkować i pokroić na 6-8 podłużnych pasków. Jabłko pokroić na ćwiartki i wyciąć gniazdo nasienne. Następnie pokroić w 2-3 milimetrowe plasterki. W garnku, do gotującej się wody należy wsypać ¼ szklanki cukru, a po rozpuszczeniu, wrzucić na wrzątek plasterki jabłka. Gotować około 2 minut, tylko do zmięknięcia jabłek.

Następnie plasterki delikatnie odcedzić i wysuszyć. Pokrojone cisto francuskie posypać pozostałym cukrem i cynamonem. Na pokrojone paseczki ciasta nakładać plasterki jabłka, tak aby okrągła część jabłka wychodziła nieco ponad ciasto, a następnie zwinąć pasek w rulonik. Powstałe róże włożyć do formy na muffinki wyłożonej papilotkami i piec około 30 minut w 180 stopniach. Po wystudzeniu różyczki można delikatnie posypać cukrem pudrem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Te imiona noworodków królowały w marcu 2026 r. w Jeleniej Górze. Które byście wybrali?

Oddanych
głosów
910
Zofia
37%
Rozalia
14%
Julia
35%
Mia
14%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Dlaczego ceny mieszkań nie spadają mimo rekordowej podaży?
 
Rozmowy Jelonki
Harcerstwo bez telefonów. „Pokazujemy dzieciom, że prawdziwe życie jest poza ekranem”
 
Seniorzy
Najpierw była Zorka, później Celwiskoza, a następnie... żłobek
 
112
Pijana rowerzystka potrącona na przejściu
 
Czechy
Będą ładne widoki i utrudnienia na drogach
 
Kultura
Lem na scenie: premiera w Zdrojowym Teatrze Animacji
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group