Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 5771
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rozświetlona szkoła w Cieplicach. To warto zobaczyć

Środa, 11 grudnia 2013, 9:52
Aktualizacja: 9:54
Autor: Mea
Jelenia Góra: Rozświetlona szkoła w Cieplicach. To warto zobaczyć
Fot. rylit
Ponad 300 uczniów z dwunastu klas II LO wzięło udział w drugiej edycji konkursu „Rozświetlony Norwid”. – Nawiązując do Festiwalu Światła, który odbywa się co roku w Cieplicach, postanowiliśmy przystroić okna naszej szkoły kompozycjami światełek i motywów świątecznych – mówiła Iwona Kumek, dyrektor II LO im. C.K. Norwida.

Szkoła już po raz drugi zorganizowała konkurs dla uczniów klas pierwszych i drugich. Każdej klasie zostały przydzielone trzy okna w konkretnej sali, które mieli przystroić w oryginalny sposób. Jury, w którego skład weszli radni z Rady Jednostki Pomocniczej „Uzdrowiska Cieplice” wyróżnili sześć klas: trzy klasy pierwsze – b, c, e oraz trzy klasy drugie – d, e i f.

- Motywem przewodnim był kolor czerwony. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością. Duże wrażenie na jurorach zrobiła klasa 1 e, która przystroiła okna gabinetu geograficznego ręcznie wykonaną, podświetloną mapą świata. Po Świętach Bożego Narodzenia mapa zostanie w szkole, jako pomoc naukowa – mówiła Iwona Kumek.

Z kolei klasa 1 c przystroiła okna klasy matematycznej choinką, którą uczniowie wykonali ze wzorów matematycznych. Natomiast klasa 2 e stworzyła podświetlony napis „Norwid” z latającą gwiazdą.

- Był to świetny sposób na integrację nie tylko uczniów, ale również ich rodziców, którzy po lekcjach pomagali zdobić naszą szkołę – dodała Iwona Kumek.

Nagrodami dla laureatów są pizze ufundowane przez tzw. Radę Cieplic, na które duże rabaty wystawił Rafał Wieczorek z Pizzerii U Bazyla w Piechowicach. Klasy mają wybrać terminy spotkań integracyjnych, podczas których zostaną im wręczone nagrody.

Rozświetlonego „Norwida” można podziwiać codziennie wieczorem i w nocy aż do końca roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group