Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8220
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Rozśpiewany „Żerom”. W pierwszy dzień jesieni

Piątek, 24 września 2010, 9:02
Aktualizacja: 9:03
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: Rozśpiewany „Żerom”. W pierwszy dzień jesieni
Fot. Gabi
Młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego wystąpiła wczoraj w „Koncercie Jesiennym”. Dziesięć osób wraz z dwójką nauczycieli stworzyło godzinny nostalgiczno–refleksyjny program słowno–muzyczny.

Jesień stała się ich sojuszniczką, przyjaciółką. Była nie tylko melancholijna i kapryśna, ale także piękna, przyjazna i co najważniejsze mieniła się feerią najróżniejszych barw. Koncert rozpoczął się fragmentem „Jesieni” Vivaldiego. Pierwszy melancholijny jesienny wiersz wprawił słuchaczy w zadumę, z której wyrwał ich prowadzący, który zaśpiewał „Wspomnienie” Czesława Niemena.

Na dobre w auli Żeroma zagościła jesień, dlatego też nie mogło zabraknąć najpiękniejszej miłosnej piosenki związanej z tą porą roku, czyli „Pamiętasz była jesień” Sławy Przybylskiej. Następnie zaprezentował się duet, który zaśpiewał utwór Elżbiety Adamiak pt. „Jesienna zaduma”.

Z rozmyślań wyrwał zgromadzonych wiersz o różnych rodzajach grzybów. Zwrócił on uwagę na inny aspekt jesieni, ten weselszy… w końcu grzybobrania czas zacząć… A jeśli grzybobranie, to jaka piosenka jest najodpowiedniejsza? Oczywiście „Rudy rydz” Heleny Majdaniec! Bardzo interesująco zaaranżowana piosenka zyskała nowy blask. Oficjalna część koncertu zakończyła się szlagierową piosenką Kabaretu Starszych Panów pt. „Addio pomidory!”, którą w oryginale śpiewał Wiesław Michnikowski. Młodzi artyści nagrodzeni zostali burzą oklasków. Zaśpiewali dwa bisy m.in. piosenkę „Łatwopalni” z repertuaru Maryli Rodowicz.

Wykonawcom, między innymi, Dorocie Malczewskiej, Sylwii Prokop, Markowi Sieradzkiemu, Jakubowi Walickiemu, Łukaszowi Szybałdinowi, podziękowała szefowa rady rodziców Lidia Łotocka, Paweł Domagała, dyrektor szkoły oraz przygotowujący ich nauczyciele. Młodzież za pomoc wręczyła w podzięce kwiaty profesorom Słowik i Kinowi oraz Ewelinie Marciniak z CCK „Przystań Twórcza”.

Niebawem odbędzie się kolejny koncert, na który młodzież serdecznie zaprasza wszystkich, którzy kochają muzykę i poezję.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group