Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8770
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Rozśpiewane zimowisko w JCK

Czwartek, 4 lutego 2010, 14:14
Aktualizacja: Piątek, 5 lutego 2010, 7:56
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Rozśpiewane zimowisko w JCK
Fot. TEJO
Kto myśli, że muzykowanie nie należy do zajęć ulubionych przez dzieci, po zajęciach półkolonijnych Jeleniogórskiego Centrum Kultury z pewnością zmieni zdanie. Placówka wraz z grupą najmłodszych jeleniogórzan realizuje projekt „Fabryka kolorowych dźwięków”.

Tradycją stało się już, że w ferie (letnie, czy zimowe) JCK ma dla dzieci propozycję ambitną. Tak też jest i w tym roku. Dziewczęta i chłopcy bawią się dźwiękami i instrumentami, które – zdarza się – same wykonują. Wszystko za sprawą pomysłu Piotra Syposza. Wielu wielbicieli kultury średniowiecznej kojarzy artystę z grupą Cornu Cervi z Kopańca, na co dzień zafascynowaną wiekami średnimi. Okazję, aby poznać pana Piotra, mają najmłodsi, którzy podczas ferii zimowych wypoczywają w Jeleniogórskim Centrum Kultury.

Polubienie muzyki nie poprzez nudną teorię, ale zabawę z dźwiękami okazało się strzałem w dziesiątkę. Dzieci z radością oczekują na zajęcia, śpiewają z zaangażowaniem i są zafascynowane opowieściami Piotra Syposza o różnych instrumentach. Dziś przedmiotem prezentacji były rozmaite instrumenty dęte: od najprostszej butelki (w którą się dmucha) do rozmaitych fletów i piszczałek. Z pomocą instrumentów dziewczęta i chłopcy prowadzili ze sobą „dialogi”, a prowadzący wyjaśniał im, dlaczego jedne dźwięki są wyższe a drugie niższe. Cała grupa odwiedziła także Filharmonię Dolnośląską.

Uczestnicy półkolonii nie kryją zadowolenia z uczestnictwa w zajęciach. Tym bardziej, że niektórzy – jak Justyna, Paulina i Marcel – marzą o karierze scenicznej w przyszłości. Na pewno takie zimowisko w „Fabryce kolorowych dźwięków” da im ku temu ważne podstawy i motywację do zgłębiania zainteresowania muzyką.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group