• Poniedziałek, 9 grudnia 2019
  • Godz. 19:12
  • Imieniny: Joanny, Leokadii, Wiesława
  • Czytających: 7821
  • Zalogowanych: 19
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Rozśpiewane zimowisko w JCK

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 4 lutego 2010, 14:14
Aktualizacja: Piątek, 5 lutego 2010, 7:56
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Kto myśli, że muzykowanie nie należy do zajęć ulubionych przez dzieci, po zajęciach półkolonijnych Jeleniogórskiego Centrum Kultury z pewnością zmieni zdanie. Placówka wraz z grupą najmłodszych jeleniogórzan realizuje projekt „Fabryka kolorowych dźwięków”.

Tradycją stało się już, że w ferie (letnie, czy zimowe) JCK ma dla dzieci propozycję ambitną. Tak też jest i w tym roku. Dziewczęta i chłopcy bawią się dźwiękami i instrumentami, które – zdarza się – same wykonują. Wszystko za sprawą pomysłu Piotra Syposza. Wielu wielbicieli kultury średniowiecznej kojarzy artystę z grupą Cornu Cervi z Kopańca, na co dzień zafascynowaną wiekami średnimi. Okazję, aby poznać pana Piotra, mają najmłodsi, którzy podczas ferii zimowych wypoczywają w Jeleniogórskim Centrum Kultury.

Polubienie muzyki nie poprzez nudną teorię, ale zabawę z dźwiękami okazało się strzałem w dziesiątkę. Dzieci z radością oczekują na zajęcia, śpiewają z zaangażowaniem i są zafascynowane opowieściami Piotra Syposza o różnych instrumentach. Dziś przedmiotem prezentacji były rozmaite instrumenty dęte: od najprostszej butelki (w którą się dmucha) do rozmaitych fletów i piszczałek. Z pomocą instrumentów dziewczęta i chłopcy prowadzili ze sobą „dialogi”, a prowadzący wyjaśniał im, dlaczego jedne dźwięki są wyższe a drugie niższe. Cała grupa odwiedziła także Filharmonię Dolnośląską.

Uczestnicy półkolonii nie kryją zadowolenia z uczestnictwa w zajęciach. Tym bardziej, że niektórzy – jak Justyna, Paulina i Marcel – marzą o karierze scenicznej w przyszłości. Na pewno takie zimowisko w „Fabryce kolorowych dźwięków” da im ku temu ważne podstawy i motywację do zgłębiania zainteresowania muzyką.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Znajomy 4-02-2010 18:17
zdjęcie nr 8 - Baziu ! wszystko powiem rodzicom ! :-)
*piipi* 4-02-2010 19:29
~BRAVO ! ..*Kochane Dzieci ! ..bo mój °sąsiad rozpoczyna śpiewanie,ale ..dopiero po ^paru piwach !
~mama71 5-02-2010 10:13
Wielkie podziękowania dla organizatorów za świetny pomysł i jego realizację. specjalne ukłony dla cudownej Pani Marii

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group