Poniedziałek, 18 października
Imieniny: Juliana, Łukasza
Czytających: 7227
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rozrasta się sieć miejskich kamer

Czwartek, 18 czerwca 2015, 8:48
Aktualizacja: 8:59
Autor: UM
Jelenia Góra: Rozrasta się sieć miejskich kamer
Fot. Archiwum
Niezależnie od sukcesywnego uzupełniania w Jeleniej Górze sieci kamer monitoringu miejskiego trwa ich wymiana na coraz lepszej jakości oraz na takie, których „kąt widzenia” bardziej odpowiada potrzebom.

M.in. na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i 1 Maja zainstalowano ostatnio kamerę o szczególnie szerokim polu widzenia, co pozwoli na obserwację naraz 2 – 3 wjazdów na tę krzyżówkę u – poza sprawą bieżącego monitoringu – umożliwi bardzo precyzyjną analizę uwarunkowań przyczyn ewentualnych zdarzeń drogowych.

Ale nawet nie tak nowoczesne kamery wspomagają pracę służb – straży miejskiej i policji. Ostatnio operator monitoringu stwierdził, iż kilkoro młodych ludzi przygotowuje sobie skręty, a „susz” trzymają w zwyczajnym, szkolnym zeszycie. Na skutek jego interwencji podjechali policjanci i – ku zdziwieniu sprawców – od razu poprosili o zeszyt. Osłupienie młodych ludzi, którzy patrzeli na policjantów, niemal jak na jasnowidzów, było pełne. Na komisariacie nie tłumaczyli się z zapisów w zeszycie, a z jego zawartości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group